Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Siirtli Hamlet' destek bekliyor!

Mafyanın elinden kaçıp Siirt'e giden bir adamın hikayesini konu eden 'Siirtli Hamlet'in çekimleri sponsor yokluğundan durma noktasına geldi

Giriş Tarihi: 1.12.2013
Yapımcılığını Ferit Yüksek'in yaptığı ve benim aylar önce duyurduğum 'Siirtli Hamlet' isimli sinema filminin hazırlıkları durma noktasına gelmiş. Sebebi ise, Siirtli hiçbir işadamının filme destek vermemesi... Projenin sahibi Ferit Yüksek, bu konuyla ilgili oldukça dertli. İstanbul'da mafyanın elinden kaçarken rastgele bir otobüse binerek Siirt'e giden ve Siirt'te dolandırıcılık yaparak geçimini sağlamak isteyen bir adamın sanat vasıtası ile doğru yolu bulmasını anlatan filmin başrolünde Levent Ülgen oynayacak. Yeşim Salkım'ın da rol alacağı projeye başlarken, Siirt halkının kadınlara olan bakış açısını değiştirmek için özellikle kadın yönetmen Tuba German ile çalıştığını söyleyen Yüksek; filmi çekemeyeceği için değil, filmde oynayacak olan 20 Siirtli çocuğun umutlarının boşa çıkacağı için üzgün.

BÖLGE HALKINA FAYDALI OLACAK
Destek göremediği için morali çok bozuk olan Ferit Yüksek, 'Siirtli Hamlet' filminin çekimlerinin bölge halkına da çok büyük faydası olacağını söylüyor. Yüksek; 30 gün boyunca 60 kişilik bir ekibin Siirt'te kalıp yöre halkına hem maddi, hem de manevi olarak katkı sağlayacağını da belirtiyor. Ferit Yüksek, aynı zamanda filmin, şimdiye kadar hiçbir sinema filmine ev sahipliği yapmayan Siirt'e farklı bir hava kazandıracağını anlatıyor.

HEPSİ SÖZÜNDEN DÖNDÜ
'Siirtli Hamlet' isimli sinema filminde 20 Siirtli çocuğa da rol verecek olan Ferit Yüksek, birçok firmadan sponsorluk için destek sözü aldığını fakat hepsinin bu kararlarından vazgeçerek desteklerini geri çektiğini söylüyor. Filmin her türlü hazırlığını tamamlayan ve sözleşmelerini imzalayan Yüksek, maalesef çekimleri şimdilik durdurmak zorunda kalmış. Çekimler için üç yıldır uğraştığını söyleyen Yüksek, üzüntüsünü şöyle anlatıyor; "Ben bu işlerle uğraşmaktan bezdim. Gücüm tükendi. Siirtli işadamları neden bu projenin arkasında durmuyor, anlamadım."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Siirtli Hamlet' destek bekliyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN