Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaptığım her işin yolu sanattan geçiyor

Yıllardır sanatın her dalıyla ilgilenen Yonca Ebüzziya, Borusan Oto'nun Dolmabahçe'deki 'Sahne'sini ve yeni projelerini Şamdan Plus dergisine anlattı

Giriş Tarihi: 2.12.2013
Kısa süre önce kapılarını açan Borusan Oto Dolmabahçe Sahne, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu'nun sahnelediği 'Asi Kuş' oyunuyla seyircileri karşılıyor. 11 yıldır marka elçisi olarak Borusan Otomotiv ile çalışan ve bu özelliğiyle 'Türkiye'nin İlk Marka Elçisi' unvanına sahip olan Yonca Ebüzziya, bu yeni projeyi anlattı:
Borusan, Filarmoni Orkestra'sının konserleriyle sanata verdiği desteği her daim sürdüren bir kuruluş.
Borusan Oto Dolmabahçe, şehrin kalbinde yer alıyor. Aslında açık söylemek gerekirse, burası bir oto galeri ama biz buraya insanların sanatla da yaklaşmasını istedik.
Bu alanı doğru bir şekilde değerlendirmek için uzun süre uğraştık. Küçücük bir sahneyi rahatça kullanabileceğimizi düşündük. Ali Poyrazoğlu gibi bir isimle beraber çalışmaya karar verdik.
Poyrazoğlu ile burada nasıl bir oluşum içinde olabileceğimizi planladık. Sonuç olarak bu küçük yeri; Borusan Oto Dolmabahçe Sahne, yani BODS adı altında küçük bir sahneye dönüştürdük.
Yaptığım her işin yolu sanattan geçiyor. Koreograf, bir anlamda sahne yönetmenidir.
Bu projenin sahne arkası beni çok heyecanlandırıyor. Her zaman amacım, kendimi kültür-sanatla ifade edebilmekti. Yıllarca öyle ifade ettim, eğitimim de bu yöndeydi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaptığım her işin yolu sanattan geçiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN