Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Filmimin adı 'dandik' ama kendisi değil

Giriş Tarihi: 8.12.2013

Yazıp yönettiği 'Mc Dandik' isimli filmi vizyona giren Ragga Oktay: Filmimiz adı gibi dandik değil. Bir insan kendi filmine dandik adını koyar mı? İşte ben kendime o kadar güveniyorum!

'Çikolata Kız' adlı şarkısıyla ünlü olan ve sonrasında yer aldığı reklam kampanyasıyla adından söz ettiren Ragga Oktay, yazıp yönettiği ilk filmi 'Mc Dandik'e çok güveniyor. Oktay 5 milyon liraya mal ettiği filmiyle ilgili konuştu:

ÖNYARGILARI YIKTIM
Şarkıcılık ve oyunculuğun yanı sıra bu filmle birlikte senaristlik ve yönetmenlik gibi kimliklerim de oldu. Ben, müzisyen ve proje adamıyım. Müzik için doğmuşum ama filmime de çok güveniyorum.
Ülkemizde yeni şeyler yapmak ve kabul ettirmek çok zor. Ben Ragga Oktay olarak kendimi kabul ettirdiğime inanıyorum ama önyargıları yıkmak gerçekten zor. İlk çıktığımda 'Bu adam ne yapıyor ya?' diyorlardı. Ben bu tür söylemlere alıştım, önyargıları yıktım. Yoksa 20 yıldır ayakta kalmam mümkün değildi.
Kafamda sürekli fikirler var. Onları insanlarla paylaşmayı çok seviyorum. Bu film de onlardan biri. Bu film için de bana yine 'Bu ne yapmış ya?' diyecekler. Evet, risk aldım, çok para harcadım ama bu benim için risk değil fırsattır.

İKİ ROLÜM BİRDEN VAR
Bu filmle seyirci; yepyeni bir tarz görecek, 'Dandik'in hikayesine yer yer gülecek, yer yer duygulanacak.
Filmimiz adı gibi dandik değil. Bir insan kendi filmine dandik adını koyar mı? İşte ben kendime o kadar güveniyorum.
Filmde iki rolde birden oynuyorum. Biri 'Dandik', diğeri de 'Hasan İttir'. İki rolü de oynamak zordu. Filmimizde müzikler de önemli yer tutuyor.

FRAGMANI SİNEMADA YAYINLANMAYA BAŞLADI
Senaryosunu Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı, Kıvanç Banuönü'nün yönettiği, başrollerini Tolga Çevik ve Ezgi Mola'nın paylaştığı 'Patron Mutlu Son İstiyor' filminin vizyon tarihi belli oldu. Fragmanı sinema salonlarında yayınlanmaya başlanan film, 1 Ocak Çarşamba günü vizyona girecek. Bu filmle bir ilk de gerçekleşiyor. Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı senaryo ilk kez bir başka yönetmen tarafından çekiliyor. Film, bir senaryo yazarının, patronunun siparişi üzerine mutlu sonla biten bir aşk hikayesi yazma macerasını anlatıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Filmimin adı 'dandik' ama kendisi değil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN