Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kürk meselesini herkesin inisiyatifine bıraktı!

Kürk giyenlerden nefret ettiğini söyleyen Ajda Pekkan, geri adım attı: Kürklerini daha önce alanlar giyebilir de, giymeyebilir de; onların anlayışına bırakıyorum

Giriş Tarihi: 13.12.2013
Cemiyet ve sanat dünyasının ünlü isimleri; önceki gün Mika-Der (Minik Kalpler Derneği) yararına Adressistanbul'da düzenlenen New Years Bazaar isimli yılbaşı alışveriş şenliğine akın etti. Etkinliğe katılanlar arasında geçtiğimiz günlerde "Kürk giyenlerden ve yapanlardan nefret ediyorum" diyen Ajda Pekkan da vardı. Ünlü sanatçı, konukların çoğunun kürk giydiğini görünce geri adım attı. Pekkan, gazetelerde kürklü fotoğraflarının çıkmasına üzülmediğini söyledi: "Benim amacım daha sonraki nesillere seslenmekti; arkadaşlarıma, dostlarıma ya da tanıdığım insanlara değil. Kürklerini daha önce alanlar giyebilir de, giymeyebilir de; onların anlayışına bırakıyorum. Ben sadece uzaktan bakıyorum."

'ÖYLE SÖYLEMEDİM'
Gazetecilerin provakatörlük yaptığını iddia eden Pekkan, "Geçtiğimiz hafta kendi köşemde 'Arkadaşlar, niye siz üstünüze alınıyorsunuz?' diye yazdım. Basındaki arkadaşlar provakatörlük yapıyor; ben, o anlamda söylemediğimi biliyorum; yazıldığı gibi değil" dedi. Ünlü sanatçı, kendisini hiçbir yerde huzurlu hissetmediğini de söyledi: "Ajda Pekkan olmak zor. Türkiye'de, Amerika'da ya da nereye gidersem gideyim huzursuz oluyorum. Huzurlu olduğum tek yer sahne." Yaptığı açıklamalardan sonra standları dolaşan Pekkan, kürk giyen sosyetik kadınlarla yan yana gelmemeye çalıştı. Ancak ünlü sanatçının bir standda gördüğü leopar desenli el çantasını uzun uzun incelemesi dikkat çekti.

STANDLARI TEK TEK GEZDİ
Ajda Pekkan, Adressistanbul'da düzenlenen New Years Bazaar alışveriş şenliğinde standları tek tek gezdi. Davete katılan isimlerin çoğunun kürk giydiğini gören ünlü sanatçı, onlarla aynı fotoğraf karesine girmemek için özen gösterdi.

AJDA PEKKAN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kürk meselesini herkesin inisiyatifine bıraktı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN