Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haftanın magazin bombaları

Magazin dünyasının usta kalemi Sinan Özedincik, geçtiğimiz haftaya damga vuran olayları Sabah.com.tr'ye değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 13.12.2013 18:10 Güncelleme Tarihi: 14.12.2013 15:37

İşte ünlüler dünyasından son dedikodular, perde arkasında yatan olaylar...

FULYA UGAN / Sabah.com.tr

EMRAH'TAN OĞLU TAYFUN'A ZEHİR ZEMBEREK SÖZLER
Emrah'ın oğlu Tayfun, geçinebilmek için Bursa'da pastanede çalışmaya başladı. Babasıyla görüşmediklerini söyleyen Tayfun, "Babamdan hiçbir beklentim yok. Şu anda görüşmüyoruz. İki yıl önceki görüşmelerimiz de kendisi için reklam amaçlıydı. Burada çalıştığımı bilmiyor. Bilse de ilgilenmez. Ona inanmıyorum, güvenmiyorum. İçimde bir şeyler bitti ona karşı. Zor durumda kalmadığı sürece konuşmam."
Önce reddettiği, DNA testi sonucunda ise kabul ettiği çocuğuyla yazın çok yakın baba-oğul profili çizen Emrah, basına rol mü yapıyordu? Çocuğunu reklam malzemesi olarak kullandı mı?

Tayfun'un annesi maalesef art niyetli bir insan. İlk zamanlar haklıydı ama artık haksız durumda. Oğlunu dolduruyor ve yanlış işler yaptırıyor. Emrah oğluyla barıştığında, oğluna sahip çıktığında bir anlaşma yaptı ve "Ben senin her şeyini karşılayacağım, yanında olacağım, basından uzak duracaksın, haber malzemesi olmayacaksın, okuluna bakacaksın" dedi. Fakat onlar bununla yetinmediler. Emrah maddi durumuyla, yatırımlarıyla ilgili ne zaman haber çıksa, Tayfun'un annesi ortaya karalama haberleri için bir malzeme atıyor. Emrah da en sonunda toplu bir ödeme yaptı ve "bundan sonra herkes kendi yoluna" dedi. Tayfun'un annesi yine durdu durdu, Emrah'ın Twitter'dan 5 milyon dolarlık hisse satın aldığı haberi çıkar çıkmaz oğluyla ilgili böyle bir haberi servis etti. Bu haber 10 gün önce bize de gelmişti. Bursa'daki bir internet sitesi haberi yayınladı. Bilinçli şekilde hazırlanmış bir haberdi bu. Annesi oğlunu bu haberi yapmaya zorladı. Amaç Emrah'ın toplum içindeki itibarını düşürmekti. Orada gerçekten garsonluk yaptı mı yapmadı mı bilemiyorum ama Emrah cephesinden zehir zemberek bir açıklama geldi.

Emrah'ın menajeri Engin Esen ve avukatı Aydın Kurban, GÜNAYDIN'a yaptıkları açıklamada olayın iç yüzünü anlattı. Tayfun babasına, kendisine bir ev almasını ve bunu yaparsa da miras hakkından vazgeçeceğini söylemiş. Emrah da, 'Oğlum iyi düşündün mü? Kararın kesin mi?' diye sormuş. Tayfun, 'Evet baba, kararım kesin, bunu yap lütfen' deyince anlaşmışlar ve Tayfun mirastan feragat sözleşmesini imzalamış. Emrah' da Tayfun'un Bursa'da almak istediği evin satış bedeli ve kalan eğitim masrafını peşin olarak Tayfun'a banka havalesi ile ödemiş.

Yani Emrah'ın oğlunu mağdur ettiği yönündeki haberler tamamıyla asılsızdır. Emrah cephesinden yapılan açıklamadaki en dikkat çekici nokta ise şuydu: "Tayfun'un ve annesinin yapmaya çalıştıkları şey; çalışmadan, üretmeden, sırtlarını Emrah'a dayayarak, rahatça tembellik ederek yaşamaktır. Tayfun, 23 yaşında bir gençtir. Bugüne kadar Emrah'ın ödediği paralarla rahat şekilde yaşamış, öğrenimini sürdürmüş, hatta ev dahi almıştır. Bundan sonra babası hakkında yalan yanlış haberler yaptırmak, asalaklık ve tembellik etmek yerine çalışmak zorundadır."

ARKADAŞINA GÖNDER
Haftanın magazin bombaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN