Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yılbaşı için İsmail Acar imzalı hediye

Giriş Tarihi: 15.12.2013

Ressam İsmail Acar, Galata'da açtığı 'Atelier by İsmail Acar' isimli mağazasıyla yeni yıl için şık ve uygun fiyatlı hediye alternatiflerini sanat severlerin beğenisine sunuyor

Yaz aylarında Galata'da 'Atelier by İsmail Acar' isimli bir mağaza açan ünlü ressam İsmail Acar, tasarladığı dekorasyon ve ev aksesuvarlarıyla farklı bütçelere hitap etmeyi başarıyor. Yılbaşı dönemi öncesi geçtiğimiz günlerde mağazasında bir davet veren Acar ile bu butiği ve çalışmalarını konuştuk...
Galata'daki butiğiniz farklı gelir gruplarından birçok kişinin özellikle hediye alırken tercih ettiği noktalardan biri oldu. Bize 'Atelier by İsmail Acar'ın çıkış noktasından bahseder misiniz?
Bu mağazada kendi eserlerimin yansımalarını müşterilerle buluşturduğumu söyleyerek sözüme başlamak istiyorum. Böyle bir konsept oluştururken daha çok kişiye çalışmalarımla ulaşmak istediğim düşüncesinden yola çıktım. Çalışmalarım; dünyanın dört bir yanında koleksiyonlarda yer alıyor. Ancak tüm dünyada sadece 3-4 bin kadar eserim var. Bunun dışında insanlar gelip bir eserimi satın almak istediklerinde; ya alabilecekleri bir eser yok ya da benim imzamı taşıyan çalışmalar bütçelerinin çok üstünde. Bu butikle biraz bu sorunun önüne geçmek istedim.

İMZALI PORSELEN TABAK
Yeni yıl için geri sayım başladı. Yeni yıl için hediye almak isteyenlere özel çalışmalar yaptınız mı?
Tabii ki özel çalışmalarımız var. Mağazada farklı gelir gruplarından insanların ulaşabileceği farklı hediye alternatifleri bulunuyor. Benim favorilerim ve müşterilerin de en çok tercih ettikleri porselen tabaklar ve içinde güllü lokum bulunan kutular.
Nedir bu hediyeler, bize anlatabilir misiniz?
Üzerinde İsmail Acar imzalı tabloların resimlerinin bulunduğu kutular içinde çok özel güllü lokumlar bulunuyor. Bu çok tercih edilen bir hediye alternatifi. Bir de benim yaptığım seramik tabaklar var. Bu tabakları yaptıktan sonra alan kişi için imzamı atıyorum. Bu durumda kişiye özel, şık bir hediye oluyor. Ayrıca bu ürünlerde sertifikalar veriyoruz, bu sertifikalar satın alan kişinin adına olunca olay tamamen özelleşiyor.

GÜLLÜ LOKUMLU KUTULAR

Bir nevi kişiye özel oluyor böylece bu hediyeler, öyle değil mi?
Yapılan iş o kadar özgün ki; alan herkes, aldığı her objede kendine özel hissediyor aldığı objeyi. İmza ve sertifikalarla tabii ki bu çalışmalar daha da özel bir hale geliyor.
Bu farklı hediye alternatifleri içinde sizin en çok beğendiğiniz hangisi mesela?
Nar benim vazgeçemediğim ve kullanmaktan zevk aldığım bir obje. Ayrıca demin bahsettiğim kutulanmış güllü lokumlar çok özel...

BÜYÜK ŞİRKETLER İÇİN ÖZEL ÇALIŞMALAR
Şirketlerden de talep oluyordur herhalde hediye alternatifleriniz için?
Evet, bazen büyük şirketler benden özel bir hediye koleksiyonu hazırlamamı da istiyor. Tabii ki bu tür çalışmalar, sadece o firmaya özel oluyor. Bu çalışmaları başka bir yerde satışa sunmuyorum.

300 LİRAYA SATIN ALINABİLİR

Bu bahsettiğimiz hediye önerileri de tabii ki bir İsmail Acar tablosu satın almakla kıyaslanamayacak kadar ekonomik...
Şöyle bir şey söyleyeyim, hiçbir İsmail Acar eserini 300 liraya satın almanız kesinlikle mümkün değil. Oysa bu mağaza sayesinde benim eserlerimin yansımalarını bu fiyatlara satın alabiliyorsunuz.
Tüm bu çalışmanızla daha çok insana ulaşma imkanı yakalamanız sizi çok mutlu ediyor olmalı...
Evet, zaten bu projeye adım atmamım en büyük nedeni de buydu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yılbaşı için İsmail Acar imzalı hediye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN