Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanata destek için buluştular

İstanbul Modern'in geleneksel Gala Modern gecesi, 600 ünlü konuğu bir araya getirdi. İş dünyası ve sosyetenin ünlü isimleri; gençlerin eğitimine destek olmak için birbirleriyle yarıştı

Çocuk ve gençlerin eğitimine destek olmak amacıyla düzenlenen Gala Modern etkinliği, önceki akşam İstanbul Modern'de gerçekleştirildi. İş, sanat ve medya dünyasının ünlü isimlerini buluşturan geceye yaklaşık 600 kişi katıldı.

beşinci kez yapıldı

Sunuculuğunu Rana Erkan Tabanca'nın üstlendiği etkinlikte; Raffi Portakal ve Maya Portakal yönetiminde bir müzayede de gerçekleştirildi. Müzayedede; Rasim Aksan, Ali Alışır, Ani Çelik Arevyan, Canan Dağdelen, Devrim Erbil, Dice Kayek ve Aslı Torcu gibi ressam, tasarımcı ve fotoğrafçıların Gala Modern için hazırladığı çalışmalar satışa sunuldu. Bu yıl beşinci kez düzenlenen etkinliğin konukları arasında; İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, Gökhan-Siren Çarmıklı, Derin Mermerci-Cem Aydın ve Elif Dürüst gibi isimler vardı. Oya Eczacıbaşı yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Özel eğitim programlarımızla sanatı, toplumun farklı kesimleriyle buluşturuyoruz. Gelecek yıl yeni bir eğitim programına başlayacağız. Çocuklar ve gençler, sanatçılar ve tasarımcılarla birlikte; müzik, ses, moda tasarımı gibi konularda atölyelere katılacak." Gece, Amerika'dan gelen Washington Conservatory grubunun performansıyla sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanata destek için buluştular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN