Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ödül aldık izlenmeyeceğiz diye endişe duyuyorum'

Kusursuzlar' filminin yönetmeni Ramin Metin: Ödüllü filmlere seyirci ilgi göstermiyor. Sanırım biz de aynı kaderi paylaşacağız

Giriş Tarihi: 20.12.2013
50'nci Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'En İyi Film' ve 'En İyi Yönetmen', 4'üncü Malatya Film Festivali'nde ise 'En İyi Kadın Oyuncu' ödüllerine layık görülen 'Kusursuzlar' filminin basın gösterimi önceki gün Kanyon'da yapıldı.

ÇOK KİŞİ SEYRETSİN!
Galaya yönetmen Ramin Metin, İbrahim Selim ve ödüllü oyuncu İpek Türktan Kaynak da katıldı. Ödüllü filmlerin vizyonda çok fazla seyirci bulamadığından dert yanan Ramin Metin, şöyle konuştu: "Maalesef ödül alan filmler çok fazla izlenmiyor. Bu çelişki bana çok anlamsız geliyor. 'Ödül alan filmler sıkıcı olur' diye bir endişe var. Aynı kaderi yaşayacağımız için endişeliyim. Az kişi izledi diye üzülmem ama çok kişi izlerse de gerçekten çok sevinirim." Film, anneannelerinin ölümü üzerine onun Çeşme'deki evine giden 'Lale' ile 'Yasemin' kardeşlerin, İstanbul'dan kaçış hikayesini konu alıyor. 'Kusursuzlar', 3 Ocak'ta gösterime girecek.

'ROLÜM İÇİN PSİKOLOĞA GİTTİM'
Filmde şiddet gören 'Lale' karakterini canlandıran İpek Türktan Kaynak, Malatya Film Festivali'nden 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülünü aldı. Kendisini perdede gördüğünde çok şaşırdığını söyleyen Kaynak, rolü çıkarabilmek için iki ay psikologla çalıştığını ifade etti.

'ERKEK' KOMİK VE DÜRÜST OLUŞUYLA BENİ ETKİLER
En son 'Şevket Yerimdar' filminde izlediğimiz oyuncu Başak Parlak, Esquire dergisine konuştu..
* Kendimde en beğendiğim özelliğim; soğukkanlı, açık sözlü ve disiplinli oluşum.
* Karşı cinsin mizah yönünün kuvvetli olması ve dürüstlüğü beni etkiler.
* Yalan söyleme konusunda başarılıyımdır. En son, basın danışmanıma yalan söyledim.
* Çılgınlık benim için 'kontrolsüzlük' kelimesini çağrıştırıyor. Benim de fazlasıyla otokontrollü bir insan olduğumu düşünürsek, çılgınlık bana çok yakın değil diyebilirim.
* Otokontrolüm ve geceleri evde oturmayı sevmem yüzünden sıkıcı bir insanım diyebiliriz.
* Aslında hep değişiyor ama bu ara en sevdiğim yemek hünkar beğendi. En sevmediğim yemek de tavuk haşlama diyebilirim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ödül aldık izlenmeyeceğiz diye endişe duyuyorum'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN