Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eşim psikolog ama ben ona gitmem

Giriş Tarihi: 4.1.2014

Yaşar, eşi Merve Oğuz Günaçargün ile ilgili çarpıcı bir itirafta bulundu: Eşim psikolog ama sorunlarımı konuşmak için ona gitmem. Çünkü yeni mezun oldu

'Yağmur sesli adam' olarak nam salan romantik şarkıların yorumcusu Yaşar, şimdilerde baba olmanın keyfini yaşıyor. İki yıl önce psikolog Merve Oğuz ile evlenen ünlü şarkıcının mutluluğu, geçen yıl dünyaya gelen oğlu Kerem'le pekişmişti. Evdeki huzuru sanatına da yansıtan Yaşar, 'Cadde' isimli albümünü geçtiğimiz aylarda piyasaya çıkardı. Yaşar ile özel hayatındaki değişimleri, oğlu Kerem'i ve yeni albümünü konuştuk...

Evlilikten korktuğunuzu çok iyi biliyorum. Nasıl oldu da evliliğe ikna oldunuz?
Bu nasıl anlatılır bilmiyorum ki... Sanırım kader diye bir şey var ve zamanı gelince her şey oluyor.

Diz çöküp evlenme teklifi ettiniz mi?
Evlenme teklifi etmeden önce arkadaşlarımdan, ilginç ve anlamlı evlenme teklifleri önermelerini istedim. Ancak kimseden ses çıkmadı. Ben de kendi yöntemlerimle evlenme teklif ettim.

HAYATIM DEĞİŞTİ

Eşinizin psikolog olması ilişkinizi nasıl etkiledi?
Eşim psikolog ama sorunlarımı konuşmak için ona gitmem. Çünkü henüz yeni mezun. Ben bu konuda daha deneyimli birisine gitmeyi tercih ederim. Psikolojik sorunlarımı danışacağım kişinin bir profesör olmasını isterim. Eşimin psikolog olmasının ilişkimize de açıkçası herhangi bir etkisi olmadı.

Peki siz psikoloğa gider misiniz?
Psikoloğa değil ama birkaç psikiyatriste gittim. Çünkü çok yoğun çalışıyoruz ve hayat mücadelesi veriyoruz. Bunlarla boğuşurken bedenimiz gibi ruhumuz da yorgun düşebiliyor. Bedeni ilaçlarla toparlarken, ruh için de bir şeyler yapmak gerekiyor.

Oğlunuz Kerem'in doğumundan sonra hayatınızda neler değişti?
Kerem, benim hayatımı tamamen değiştirdi. Öncelikle anneliğin ne kadar kutsal olduğunu anladım. Bir annenin, evladı için ne kadar büyük fedakarlıklar yapabileceğini gördüm. Böyle bir tecrübe yaşanmadan bu anlaşılamıyormuş.

Siz annenize mi, yoksa babanıza mı yakındınız?
Anneme tabii ki.

Anne kelimesi sizin için ne ifade ediyor?
Yüzde 100 saf sevgi. Anneçocuk arasında hiçbir çıkarın olmadığı, beklentilerin sıfırlandığı muhteşem bir bağ var. Benim için 'anne' demek, 'hayat' demektir.

OĞLUM BANA UĞURLU GELDİ

Kerem'in hayatınıza girmesi; duygu dünyanızı ve şarkılarınızı etkiledi mi?
Öncelikle oğlum bana uğurlu geldi. 'Cadde' isimli son albümümün oğlum için yapıldığını söyleyebilirim ama yanlış anlaşılmasını istemem. Şöyle diyebilirim: Oğlumun enerjisiyle başladığım bu albümde her şey yolunda gitti. Kerem üç aylıkken albümde yer alacak üç şarkı belliydi. O sekiz aylık olduğunda da sekiz şarkı tamamlanmıştı. Anlayacağınız Kerem büyüdükçe, şarkılar da büyüdü. Albümü 14 ayda tamamladım, oğlum da 14 aylıktı. Eski albümüm beni çok mutlu etmemişti ama bu güzel bir çalışma oldu.

Daha önceki albümünüzde bu duygu yok muydu?
Eski albümümdeki şarkılar sevilmedi. Albümlerim tutunca sanırım ben de biraz şımardım. Bu yüzden de "Bu albüm istediğim gibi olsun" dedim ama olmadı, ben de eski tarzıma geri döndüm.

Albümünüze neden 'Cadde' ismini verdiniz?
Cadde; üzerinde sadece arabaların geçtiği bir yer değil, insanların buluşma noktası, sokak lambaları, kahkahalı kalabalıklar... Akılda kalması anlamında da bana doğru bir tercih gibi geldi. Tek kelimeler bana hep uğur getirmiştir.

Hayranlarınız sesinizi, internetteki bir ankette en seksi ses seçmişler. Daha önce böyle bir şey duydunuz mu?
Sesim seksi olsun diye özel bir çabam olmadı ama ben de bu yorumları duydum. 18 yıldır müzik dünyasındayım ve çok deneyim edindim. Başkalarının şarkılarını okuyarak sesimi geliştirdim. Ayrıca hakkımda 'yağmur sesli adam' dediklerini duymuştum; bu da çok hoşuma gitmişti.

HAYRANLARIM BENİM EVLİLİĞİMİ SORUN YAPMAZ
Evlendiğinizde 'Hayranlarımı yitiririm' endişesi yaşadınız mı?
Müzik piyasasına ilk girdiğim yıllarda çevremdeki insanlar beni biraz korkuttular. O dönemde 26-27 yaşlarındaydım. Bana "Aman evlenme sonra hayranlarını kaybedersin" demişlerdi. Ben de bu yüzden biraz tedirgin olmuştum. Ama şimdi öyle değil artık. Justin Bieber evlense birçok genç kız üzülebilir ama bizler belli bir olgunluğa geldik, bu saatten sonra sıkıntı olacağını sanmıyorum. Bence bizler örf ve adetlerimize bağlı bir toplumuz. Evlendikten sonra bize saygı duyuyorlar, kendilerine daha yakın hissediyorlar.

Bu kadar güzel aşk şarkıları söyleyen bir adam olarak ilk görüşte aşka inanıyor musunuz?
İlk görüşte korkunç bir etkileşim olduğuna inanıyorum. Ancak bunun adı aşk mı, değil mi; bilmiyorum. Ben ilk bakıştaki enerjiye inanıyorum. Bunun adı aşk ise evet inanıyorum.

MAÇO RUHLU BİR ADAMIM
Yaşar, şarkılarındaki gibi sakin sessiz birisi midir?
Öncelikle özgüvenim çabuk kırılır. Eskiden daha agresif çıkışlar yapabiliyordum ama artık yapmıyorum. 'Bir şey ne kadar sertse o kadar çabuk kırılır' derler ya, benim durumum aynen böyle.

Kıskanç mısınız?
Evet ama sınırlarım vardır. Çok rahat bir adam değilim, maço ruhluyum. Ben hayatımda sadece aşırılıktan çok rahatsız oluyorum. Her şeyin bir ölçüsü olması gerektiğine inanıyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eşim psikolog ama ben ona gitmem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN