Yaratıcı saç stilleri

Sezon defilelerine bakıp önümüzdeki günlere damgasını vuracak saç şekillerini keşfetmek çok kolay. İki ünlü saç uzmanı, ünlü markaların defilelerinde öne çıkan saç modellerini anlattı

Giriş Tarihi: 4.1.2014
Vivienne Westwood: Westwood, saç şekline karar vermemiz için ilk olarak Ortaçağ'dan kalma el yazmalarını gösterdi. Bu bize saç örgülerini kullanmamız yönünde ilham verdi. Örgüleri yaparken aralara plastik parçalar ekledik. Siz de plastiğin yerine bir parça deri kurdele ya da şifon kullanarak şık bir örgü yapabilirsiniz.
Moschino Cheap&Chic: Bu defilede punk ruhunu ortaya çıkarmak istedik. Bir topuzdan yola çıkarak, bu modeli geliştirdik. Defile için; modellerin uzun saçlarını kıvırıp toka ile tutturduk. Tokaları da özellikle görünecek şekilde bıraktık. Ayrıca klasik atkuyruklarına da yer verdik.
Dsquared2: Bu markanın defilesinde taze bir modernlik hissi yaratmak istedik. Bu yüzden de saça önce 1940'lı yılların dalgalarını uyguladık ve sonra oldukça aşağıdan ayırarak arkada topladık.
Vanessa Bruno: Uzun, doğal görünümlü saçların verdiği genç ama aynı zamanda sofistike etki bu defilede ön plana çıkıyor. Konu saçı çok gösterişli bir şekilde biçimlendirmek değil; şıklık bu demek değil.
Mary Katrantzou: Şık, sert, mükemmel kesilmiş kahküller yarattık. Saçları kulaklara kadar olan bölümden kesip alna yapıştırdık. Arka taraftaki yumuşak, akıcı atkuyruğu bu görünüme tezatlık katıyor ve klasik zıtlık hissi yakalanıyor.
Jeremy Scott: Bu defilede 1990'lı yılların kaykaycı grafiklerinden ilham aldık. Görünüm için doğal ve doğal olmayan karşıt uçlardaki saç renklerinin karışımını kullandık.
Haider Ackermann: Bu defilede saçlar, eğlenceli bir gece geçiren asi kızları yansıtıyor. Saç uçları Marilyn Monroe sarısına boyanıyor ve saç kökleri koyu renkte bırakılıyor.
Ports 1961: Bu defilede yandan ayrılan saçların erkeksiliği ile kıvrılıp atkuyruğu yapılan Fransız topuzlarının kadınsılığı arasında bir tezatlık var.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaratıcı saç stilleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN