Annem her bölümde benim için ağlıyor

Giriş Tarihi: 5.1.2014

'Bugünün Saraylısı' dizisinde 'Süreyya' rolünü canlandıran Gözde Çığacı: Annem diziyi her izlediğinde arayıp "Yine ağladım" diyor. Sanırım dizideki sert tavır bize fazla geliyor

Gözde Çığacı... Televizyon izleyicisi onu 'Kuzey Güney' dizisinde 'Ali'nin çok sevdiği, cefakar nişanlısı 'Demet' olarak tanıdı. Ardından 'Muhteşem Yüzyıl'da Şehzade Mustafa'nın gözdesi 'Elif' olarak ekrana geldi. Şimdi ise 'Bugünün Saraylısı' dizisinde 'Süreyya' karakterini canlandırıyor. Gözde Çığacı, rol aldığı 'Bugünün Saraylısı' dizisiyle ve iş hayatıyla ilgili şöyle konuştu...

YAPILAN YORUMLAR ÇOK ÖNEMLİ

'Bugünün Saraylısı' ekibine nasıl dahil oldunuz?
Projede 'Süreyya' karakteri için düşünülmüşüm, daha sonra görüşüldü ve uygun olduğuma karar verildi.

Dizi çok dikkat çekti. Siz nasıl yorumlar alıyorsunuz?
Öncelikle şunu söyleyeyim: Yapılan her yorum iyi ya da kötü benim için çok değerli. Yaptığınız işin konuşulması demek, aynı zamanda önemsenmesi de demek. Dizi hakkında genelde iyi şeyler duyuyorum.

'Süreyya'nın annesi tarafından sürekli ezilen biri olması size ne hissettiriyor?
Annesi kendince sosyal sorumlulukları olan biri. Annesinin birçok açmazı var. Bu yüzden doğrudan anneyi suçlamak, bana doğru gelmiyor. Bir rolü ele alırken "Her şey olabilir, her şey doğaldır, her şeyin mutlaka bir sebebi vardır" diyorum.

ANNEMLE İKİ KIZ KARDEŞ GİBİYİZ!

Sizin annenizle ilişkiniz nasıl? Anneniz diziyi izlediğinde, annesinin 'Süreyya'ya tavrıyla ilgili nasıl yorumlar yapıyor?
Annemle ilişkimiz çok iyi, iki kız kardeş gibiyiz. Çünkü aramızdaki yaş farkı çok az ve o hep "Aslında biz beraber büyüdük" der. Hayatımda bilmediği çok az şey vardır. Annem diziyi her izlediğinde arayıp "Yine ağladım" diyor. Sanırım dizideki sert tavır bize fazla geliyor. Annem çalıştığı için beni anneannem büyüttü. Anneanneme de, anneme de "Anne" derim. Yemek yapacağım zaman anneannemi, bir konuyla ilgili fikir almak için ise annemi ararım.

Daha önce 'Kuzey Güney' ve 'Muhteşem Yüzyıl' dizilerinde rol aldınız. Önemli işlerde çıkış yakalamak şansınız mı oldu?
Çalıştığım bütün işlerin bana mutlaka bir katkısı olduğunu düşünür ve buna inanırım. İkisi de çok çok iyi projelerdi. İkisi de bana profesyonelliğin, iyi enerjili insanlarla ne kadar güzel sonuçlar doğurabileceğini gösterdi. İkisi de dönen çark gibiydi ve ben bu çarka sonradan dahil oldum. Sonuç olarak da başarılı işler yaptığımı düşünüyorum. 'Muhteşem Yüzyıl'daki rolüm uzun soluklu değildi ama 'Kuzey Güney'deki ekiple aile gibiydik. Onlardan çok güzel şeyler öğrendim, dizi bitince de ailemden kopmuş gibi oldum.

HEM MEHMET HEM DE KIVANÇ YETENEKLİ VE MUTEVAZI
Biraz sizi tanıyalım mı; oyunculuğa nasıl başladınız?
İlkokulda amatör olarak oyunculukla ilgilendim. Lisede "Bu işin bir okulu var ve ben de bu okulu okumalıyım" diyerek anne ve babamı ikna ettim. Konservatuvar sınavlarını kazanınca da profesyonel olarak oyunculuğa başladım.

Müziğe ilginiz varmış. İleride müzikle uğraşmayı düşünüyor musunuz?
Sadece eğlenmek için müzik yapıyorum..

Türkiye'nin en önemli jönlerinden Mehmet Günsür ve Kıvanç Tatlıtuğ ile karşılıklı rollerde yer aldınız. Bu, sizin için nasıl bir deneyim oldu?
İkisinin de nasıl bu kadar yetenekli ve mutevazı olabildiklerine şaşırdım. İkisinin de enerjisi çok güzeldi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Annem her bölümde benim için ağlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN