Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çok şüpheci olduğum için evlenemedim

'Sevgilim' isimli yeni bir albüm çıkaran İzzet Yıldızhan, günümüzde ilişkilerin çıkar üzerine kurulduğunu söylüyor: İlişkilerime şüphe ile yaklaştığım için evlenmedim

Giriş Tarihi: 5.1.2014
Türk halk müziğinin ünlü ismi İzzet Yıldızhan, 'Sevgilim' isimli yeni albümünü çıkardı. Ünlü türkücü, dört yıl aradan sonra hayranlarıyla buluşmanın mutluluğunu yaşıyor. İzzet Yıldızhan'la müzik kariyerini ve özel hayatını konuştuk...
Yeni albümünüzün ismini neden 'Sevgilim' koydunuz?
Sevgilim, o kadar güzel bir kelime ki... Bana çok sıcak ve samimi geliyor. Dört yılın ardından albüm çıkardım. Üç yıl boyunca İzmir'deki Hilton Double Tree isimli otelin tamamlanması için çalıştım. Şimdi otelin işletmeciliğini yapıyorum. İşleri yoluna koyunca asıl mesleğimin, yani müziğin başına geçtim. Bir yıldır da ciddi bir ekiple bu albüm için çalışıyorum. Albüme adını veren 'Sevgilim' isimli şarkı da kısa sürede beğenildi.

PAMUK GİBİ ADAMIM
Dört yıl şarkıcı için uzun zaman. Müzik dünyasına dargın olduğunuz için mi ara verdiniz?
Hayır, dargın değilim. Ancak müzik dünyasında gerileme olduğu da bir gerçek. Bu gerilemeye rağmen halk müziği sanatçıları, albüm yapmak zorunda. Çünkü dinleyici kitlemiz böyle bir beklenti içinde. Popçu olsak, bir single çıkarıp hayranlarımızın beklentilerine cevap veririz.
'Taş fırın erkeği' imajı çiziyorsunuz. Birlikte olduğunuz kişiye 'sevgilim' ya da 'bir tanem' diye hitap eder misiniz?
Bu imajı bir türlü kıramadım. Aslında ben aşk adamıyım. İkili ilişkide çok farklıyım. Belki dışarıda göstermiyorum ama sevildiğimi hissettiğimde her türlü aşk cümlesini rahatlıkla kurabilirim.
Özel hayatınızda nasıl birisiniz?
Sınırlar aşılmazsa, pamuk gibiyim. İlişkide saygı çok önemlidir; ilişkiyi yürütür. Saygılarını koruyan sevgililer, 90 yaşında da birbirlerine aynı güzellikte görünür.

AŞKTA REDDEDİLDİM
Hiç platonik bir aşk yaşadınız mı?
Karşılıksız sevgi yaşadığım oldu. Ayrıca pek çok kadın tarafından da reddedildim. Günümüzde aşklar çıkar üzerine kuruluyor. Çok iyi tanımadan bir ilişki kurulamıyor.
Yaşadıklarınızdan dolayı hayata karşı bir güvensizlik mi hissediyorsunuzç?
Hedef haline gelince hayata şüpheyle bakmaya başlıyorsunuz; ilişkilerinize, insanlara, dostlarınıza... Özellikle bizim gibi ünlü olanlar için geçerli bu durum.
İlişkilerinize şüpheyle yaklaştığınız için mi evlenmediniz?
Olabilir; olasılığı fazla.
Peki, bu saatten sonra evlenmeyi düşünüyor musunuz?
Bir gün mutlaka evleneceğim. Şimdi hepimiz bir filmde oynuyoruz ama sonunu bilmiyoruz. Allah sonunu iyi yazmış olsun. Hayat bizi nereye götürür bilmiyoruz.

İŞ DÜNYASINDA BAŞARILI OLACAĞIMI DÜŞÜNMEMİŞTİM

Müziğin yanı sıra başarılı bir iş adamısınız. Otel dışında başka projeleriniz var mı?
Tabii ki var. Hilton'la birlikte Kıbrıs Girne'de bir otel açmayı planlıyoruz. Ancak ABD, Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti'ni tanımadığı için proje şu an askıda. Eğer proje gerçekleşirse, Kıbrıs'taki ilk Hilton Hotel'i ben açacağım.
İlkokul mezunusunuz. İş dünyasında bu kadar ilerleyeceğinizi tahmin ediyor muydunuz?
Böyle bir şeyi asla hayal etmemiştim. Ben hayal dünyasında yaşamam. Hayat bir risktir. Ben de o riski en az zarar görecek şekilde kullanıyorum. Bir balonu hızla şişirirseniz, patlar. Ancak balonu yavaş yavaş şişirdiğinizde patlamaz. Ben de hayata böyle bakıyorum. Yaptığım işlerde emin adımlarla yürümeye çalışıyorum. Kanunsuz, usulsüz bir hayatım yok. Hesap veremeyeceğim bir şey yok. Bu ülkede vergisini veren bir iş adamıyım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çok şüpheci olduğum için evlenemedim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN