Dormen'in partneri Nükhet Duru oldu

Yıldız Kenter ile Haldun Dormen'in rol alacağı 'Yıldız ile Haldun' oyunu; Kenter'in rahatsızlığı sebebiyle rafa kalktı. Dormen, bu proje yerine 'Sersem Kocanın Kurnaz Karısı'nda Nükhet Duru ile oynayacak

Giriş Tarihi: 6.1.2014
Yaptıkları oyunlarla adından söz ettiren Tiyatro Kedi'nin genel sanat yönetmeni Hakan Altıner'in, Yıldız Kenter ve Haldun Dormen'i ilk kez birlikte sahneye çıkarma hayali suya düştü. Altıner, Yıldız Kenter'in rahatsızlığı sebebiyle provalarına bir türlü başlanamayan oyun yerine yine Haldun Dormen'in başrolünde olacağı ve kendisine ünlü şarkıcı Nükhet Duru'nun eşlik edeceği 'Sersem Kocanın Kurnaz Karısı' isimli müzikali sahneye koyacaklarını açıkladı. Pek çok müzikalde rol alan ancak 15 yıldır sahnelerden uzak olan Nükhet Duru, yıllar önce Haldun Dormen'le 'Merhaba Müzik', 'Ve 10 Yıl Geçti' ve 'Operetler' gibi müzikallerde rol almıştı.

MAĞDUR ETMEDİK!

Altıner, konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: "Yıldız Hanım'ın rahatsızlığı sebebiyle oyuna başlayamadık. Sezon öncesi 'Yıldız ile Haldun' oyununu sahneleyeceğiz diye anlaştığımız tiyatro salonları oldu. Şimdi onları mağdur etmemek ve hazır anlaşmalı olduğumuz salonu boş bırakmamak için yeni bir oyun sahneye koymaya hazırlanıyoruz. Yine Haldun Dormen'in başrolünde olduğu ve kendisine Nükhet Duru'nun eşlik edeceği, Haldun Taner'in yazdığı 'Sersem Kocanın Kurnaz Karısı' müzikalini sahneleyeceğiz. Provalar, önümüzdeki hafta başlayacak." Tiyatro Kedi, iki sene önce de Metin Akpınar ile Zeki Alasya'nın yıllar sonra bir araya geleceği 'Devekuşu Kabare: Dün Bugün Yarın' adlı oyunu sahneye koyacaktı ancak organizasyon anlaşmazlığı sebebiyle proje başlamadan bitmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dormen'in partneri Nükhet Duru oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN