Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şuursuz bir hayalperesttim

Deniz Uğur, 24 yıl önce genç bir oyuncu adayıyken yaşadıklarını anlattı: Konservatuvara hazırlanırken şuursuz hayalperestin tekiydim. İstediğim tek şey; kendimi beyaz perdede görmekti

Giriş Tarihi: 9.1.2014
Ünlü oyuncu Deniz Uğur, online sinema dergisi Cinedergi'de yazarlığa başladı. Uğur ilk yazısında, oyunculuk sektörüyle ilgili ilginç tespitlerde bulundu. Ünlü oyuncunun yazısından dikkat çeken bölümler şöyle:
24 yıl önce girdiğim konservatuvar sınavının jürisinde Mahir Günşıray da vardı. Günşıray, bana "Neden tiyatro?" diye sordu. "Bedenimle beynimi aynı oranda kullanıp geliştireceğim bir meslek istiyorum" dedim. Salonda kıkırdamalar oldu. Sınavı kazandım; herhalde cevabımı çok zekice buldular. Oysa sadece kitap okuduğum için düzgün cümleler kurabiliyordum. Aslında şuursuz hayalperestin tekiydim. Tipik Özal kuşağı... İstediğim tek şey; kendimi beyaz perdede görmekti...

'BU SEKTÖR, HASSEKTÖR!'
Ankara Festivali'nde 'Umut Vâdeden Oyuncu' ödülünü almaya giderken, yoğun kardan dolayı otobüs yolda kaldı ve üstümü tuvalette değiştirmek zorunda kaldım. İlk hayal kırıklığımı yaşadım; hiç Oscar gibi değildi!
Oyunculukla ilgili hayal ettiklerimle, ülkemde yaşananlar hiç örtüşmedi. Üç haftada çekilen dönem filminden çıktıktan sonra, 'Pamuk Prenses ve Avcı' filminde Charlize Theron'u seslendirmek için stüdyoya girdiğimde; bir-iki sahnede görünen bir taht için üç ay hazırlık yapıldığını öğrenmek hâlâ içimi acıtır.
Yaratıcılık ve yetenek açısından yabancılarla kapışabiliriz ama sektörel olarak kendimizle yüzleşmemiz lazım. İroniye bayıldığım için en çok güldüğüm laf; 'Bu sektör, hassektör' lafıdır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şuursuz bir hayalperesttim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN