Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Role hazırlanırken psikoloğa gittik

'Kusursuzlar' filminin başrol oyuncuları Esra Bezen Bilgin ve İpek Türktan Kaynak, filmle ilgili konuştu. İpek Türktan Kaynak "Yönetmenimiz bizi role psikoloğa götürerek hazırladı" dedi

Giriş Tarihi: 16.1.2014
Yönetmenliğini Ramin Matin'in yaptığı, senaryosunu Emine Yıldırım'ın yazdığı 'Kusursuzlar'ın iki oyuncusu İpek Türktan Kaynak ve Esra Bezen Bilgin, Harper's Bazaar dergisinden Cansu Canayak'a konuştu. Yaz tatilinde dinlenmek için Çeşme'ye giden 'Yasemin' ve 'Lale' adlı iki kız kardeşin birbirleriyle hesaplaşmasını konu alan 'Kusursuzlar'; 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'En İyi Film Ödülü'nü 'Cennetten Kovulmak' adlı yapımla paylaşmıştı. 'Kusursuzlar'ın yönetmeni Ramin Matin aynı festivalden ayrıca 'En İyi Yönetmen Ödülü'nü de aldı.

ÇOK ÇALIŞTIK

Esra Bezen Bilgin ve İpek Türktan Kaynak, rolleri için çok yoğun ve sahici bir hazırlık süreci geçirdiklerini söylüyor. Öyle ki, canlandırdıkları 'Yasemin' ve 'Lale' karakterleri olarak bir süre psikoloğa gitmişler. Bilgin, o dönem yaşadıklarını şöyle özetliyor: "Yönetmenimiz Ramin; İpek ve benden, karakterlerimizin geçmişini yazmamızı istedi. İkimiz de Ramin'le ayrı ayrı konuştuk. Ardından bizi psikolog Emir Erünsal ile
tanıştırdı. Bize, karakterlerimizin psikolojilerini anlattı. Birbirimizden habersiz, 'Yasemin' ve 'Lale' olarak seanslara gittik."

KARDEŞLİK BAĞIMIZ GÜÇLÜ
İpek Türktan Kaynak'ın bir ablası, Esra Bezen Bilgin'in ise bir erkek kardeşi var. İkisinin de bağları kuvvetli, kardeşlik ilişkisine yükledikleri anlam büyük. Senaryoyla güçlü bir bağ kuran ikiliden Bilgin, setten ona kalan bir anıyı şöyle anlatıyor: "Çekimdeyken birden yağmur yağmaya başladı ve ara vermek zorunda kaldık. Hiç konuşmadan, tek kişilik yatağa uzanıp uyuduk. Çok ilginç bir andı."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Role hazırlanırken psikoloğa gittik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN