İkinci duruşmada da boşanamadılar

Giriş Tarihi: 21.1.2014 11:26 Güncelleme Tarihi: 21.1.2014 11:31

Simge Tertemiz, 2011 yılında evlendiği Murat Kadıoğlu'na kendisine şiddet uyguladığı ve eski sevgilisi Şebnem Schaefer ile görüşmeye devam ettiği iddiasıyla boşanma davası açmıştı. İlk duruşmaya Kadıoğlu'nun gelmemesi nedeniyle ileri tarihe alınan dava, dün Beykoz Adliyesi'nde görüldü.

Hürriyet'in haberine göre; bu kez iki tarafın da hazır bulunduğu duruşmada Kadıoğlu boşanmak istemediğini, boşanma halinde de 2 yaşındaki oğulları Nail Kayra'nın velayetinin kendisine verilmesini istediğini söyledi. Bunun üzerine dava ikinci kez ertelenerek 28 Mayıs'a alındı.

"YÜKLÜ BİR TAZMİNAT DAVASI AÇACAĞIM"

Tertemiz, Kadıoğlu ile aralarında protokol anlaşması yaptıklarını, ancak işadamının davayı uzatmak amacıyla anlaşmaya aykırı davrandığını öne sürdü:

"Sadece çocuğumuza nafaka ödemesi konusunda anlaşarak protokol imzalamıştık. Ancak bugünkü duruşmada Murat 'Ben çocuğumun velayetini istiyorum' dedi. Maksadı mahkemeyi uzatmak. Boşanma davası açıldığı günden bu yana çocuğuyla hiç ilgilenmedi, şimdi ise velayetini istiyor. Dava anlaşmalı değil, çekişmeli boşanmaya döndü. Şimdiye dek sadece çocuğuma nafaka bağlanmasını istiyordum, fakat bundan sonra tüm haklarımı isteyeceğim. Murat'a yüklü bir tazminat davası açacağım."

Günaydın twitter

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkinci duruşmada da boşanamadılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN