Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aksiyon sahneleri çekmek çok zahmetli

Gürkan Uygun'un başrolünü oynadığı 'Kaçak' dizisinin yönetmeni Volkan Kocatürk: Aksiyon sahnesi çekmek çok zahmetli bir iş. Bazen yarım sayfalık senaryoyu çekmek bir gün sürebiliyor

Giriş Tarihi: 28.1.2014
ATV'nin aksiyon dolu dizisi 'Kaçak', bu sezon salı gecelerine damga vurdu. Başrollerini Gürkan Uygun, Berk Hakman ve Begüm Birgören'in paylaştığı dizinin yönetmeni Volkan Kocatürk, dizinin yakaladığı başarının perde arkasını anlattı...

'Kaçak', kısa sürede çok sevildi. Bunun sırrı nedir?
Diziye tüm ekip olarak ilk günkü gibi özen gösteriyoruz. Başarı, ancak profesyonel bir ekip çalışmasıyla yakalanır. Başarılıysak, ne mutlu bize. Bu projeye başlarken, özellikle kurgusuyla sıra dışı bir dizi yapmak istedik. Dinamizmi olan, temposu yüksek, çok hareketli bir iş olsun dedik. Seyircinin arzu ettiği şeyleri yakalamak istedik.

Dizinin her bölümünde birçok aksiyon sahnesi var. Sizi heyecanlandıran veya ürküten bir sahne oldu mu hiç?
Çekimlerde zamanla yarışıyoruz; bizi en çok bu heyecanlandırıyor. Zamanlama konusunda risk alıyoruz.

Bir aksiyon sahnesinin hazırlık ve çekimi ne kadar sürüyor?
Aksiyon sahnelerinde hazırlık süresi ve çekim birer günümüzü alıyor. İşin içine aksiyon girince, yarım sayfalık bir senaryonun çekiminin tüm gün sürdüğü oluyor. Aksiyon sahnesi çekmek çok zahmetli bir iş. Gürkan Uygun bu konuda tecrübeli bir oyuncu; zaman zaman ondan öğrendiğimiz şeyler de oluyor. Onunla çalışmak çok rahat.

ÖZGÜN MEKANLAR ARIYORUZ
İstanbul'da çekim yapmak zor mu? Nasıl mekanları tercih ediyorsunuz?
Daha önce dizilerde kullanılmamış özel mekanlarda çekim yapmaya gayret ediyoruz. İstanbul'da hemen hemen her yer kullanılmış durumda. Özgün mekanlar bulmak için ekipçe yoğun çaba sarf ediyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aksiyon sahneleri çekmek çok zahmetli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN