İzzet Yıldızhan özür diledi

Giriş Tarihi: 28.1.2014 15:21 Güncelleme Tarihi: 28.1.2014 17:44

Şiddet ve dayak hakkında herkesin tepkisini çeken bir açıklama yapan İzzet Yıldızhan, özür diledi.

Ünlü sanatçı İzzet Yıldızhan, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda, "Çocuklarımın annesiyle 22 yılım geçti. Yeri geldi tokat attım. Şiddet mi bu? Tokadı eğitim için çocuğuma da atıyorum. Her ailede bir kadın tokat yemiştir. Bazen tokat sevgiyi pekiştirir." ifadesinde bulunmuştu. Bu sözler üzerine çok tepki alan Yıldızhan, şu açıklamayı yaptı.

Röportajda kullandığım bazı cümleler nedeniyle, sosyal medyada hakkımda bazı yorumlar yapılmıştır. Keza bazı sanatçıların bu konudaki hassasiyetini de saygıyla karşılıyorum.

Ancak ben hiçbir zaman kadına şiddeti savunmadım. O konuşmamda da kadına şiddeti ve dayağı kınadığımı özellikle açıkladım. Kadın erkek ilişkisi hakkında Türkiye fotoğrafını anlatırken, attığım bir tokada karşı, kadından tokat yediğimi tüm samimiyetimle dile getirdim.

Ancak görülüyor ki kendimi tam olarak kendimi ifade edememişim. Kadına tokat ve dayağı savunmam asla mümkün olmamıştır. Türkiye gerçeğiyle ilgili Bir resim çizmek istedim, ancak yanlış anlaşıldım.

Bu nedenle Tüm kadınlarımızdan ve çocuklarımızdan özür diliyorum. Çünkü beni bir kadın dünyaya getirdi.
Saygılarımla.
İzzet YILDIZHAN

"ACİZ..."

Sanatçıya son tepki oyuncu Tuba Büyüküstün'den gelmişti. Tepkisini sosyal medya üzerinden dile getiren Büyüküstün, Twitter sayfasına "Bazı kimseler acizliklerini gururla duyurur." notunu düşmüştü. Sözlerinin yanlış anlaşıldığını düşünen ünlü oyuncu ardından da "Sanırım yazdığım cümle tamamen yanlış yorumlarınıza yol açtı. Arkadaşlar, bugün gazetede okuduğum şiddeti normal göstermeye çalışan zihniyetle ilgili tatsız bir habere dairdi" notunu sayfasında yayınlamıştı.

Günaydın twitter

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzzet Yıldızhan özür diledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN