Sağlıksız kazanç!

Diplomalı diyetisyenler, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın çıkaracağı kanunu duyunca havalara uçtu. Diyetisyenler, 'yaşam koçluğu' adı altında birçok kişiyi zayıflatan Şeyda Coşkun'u da topa tuttu.

Giriş Tarihi: 1.2.2014 12:20
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın diyet ve spor programı uygulatan isimler hakkında hazırladığı yeni kanunla ilişkin haberimiz, büyük ses getirdi. Birçok ünlü ve ünsüz ismi 3 bin euro karşılığında zayıflatarak yüklü bir kazanç elde eden Şeyda Coşkun'un da yeni kanundan etkilenecek olması; diplomalı diyetisyenleri sevindirdi. Yıllarca eğitim görüp binbir zorlukla 'diyetisyen' olan birçok uzman; twitter'da 'yaşam koçu' adı altında insanlara diyet listeleri yazan Coşkun'u topa tuttu.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NA ÇAĞRI...

Her önüne gelenin insanlara diyet ve spor yaptırması yüzünden iş bulmakta güçlük çektiklerini dile getiren diyetisyenler, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yanı sıra Sağlık Bakanlığı'nı da konuyla ilgili göreve çağırdı. Hacettepe Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü'nü bitirip beslenme üzerine seminerlere katıldıktan sonra 'yaşam koçu' olarak ortaya çıkan Şeyda Coşkun'un; yeni kanun yüzünden stres yaşamaya başladığı öğrenildi.

'ÇOK ŞİKAYET ALIYORUZ'

Türkiye Diyetisyenler Derneği Başkanı Ayhan Dağ; Bakanlık tarafından çıkarılması planlanan kanunla ilgili şöyle konuştu: "Eğitimi olmayan diyetisyenler nedeniyle çok şikayet alıyoruz. Bir kişiye diyet yaptıran kişiyle spor yaptıran uzman aynı olamaz. Şu anda ülkemizde işi bu olmayan birçok kişi 'Diyetisyen' adı altında kazanç elde ediyor."

GÜLBEN DE SARKTI

Hadise'den sonra Şeyda Coşkun'la çalışan bir diğer ünlü isim Gülben Ergen'de de sarkma oluştu. Kısa sürede verdiği 11 kilonun ardından yanağında sarkma oluşan Ergen için beslenme ve diyet uzmanı Prof. Dr. Murat Baş, şunları söyledi: "Yanlış diyet uygulandığı için sarkmalar yaşıyor. Oysa diyetinde yeterli enerji ve besin öğesi olmalıydı. Özellikle yeterli protein almadığı için protein yapısında olan kollejen kaybı sarkmalara yol açtı."

ŞOK SUÇLAMA

Coşkun'la ilgili iddialar bitmiyor. Ekşisözlük'te 'Şeyda Coşkun' başlığına yorum yazan bir kişi; şu iddiayı ortaya attı: "1 ayda 11 kilo verdirdiği 28 yaşındaki müşterisinin, hormonları zarar gördü. 2 yıl hamile kalmak için tedavi görüp, çareyi tüp bebek yaptırmakta buldu."

Kaynak: TAKVİM
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlıksız kazanç!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN