Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Seni seviyorum' demenin en keyifli yolu

Giriş Tarihi: 8.2.2014
Senelerdir, kime ne hediye alacağımızı, nasıl paketleyeceğimizi yazıp çiziyorum. Bu konudaki tüm bilgimi ve tecrübelerimi size aktardım. Fakat bu hediye işinin materyalistik değil, ruhani bir şey olduğuna değinmek istiyorum bu hafta. Kişisel gelişim uzmanı Murat Tunalı'ya, Sevgililer Günü'nde çiftlerin birbirlerine alabilecekleri hediyeleri ve seçim yaparken nelere dikkat etmeleri gerektiğini sordum. Umarım, 14 Şubat için hediye seçerken işinize yarar...
Sevgiliye hediye alırken; karakterine göre mi seçim yapmalıyız, yoksa ilişkinin kriterlerini veya gidişatını mı göz önünde bulundurmalıyız?
Sevdiğimiz insana hediye alırken en önemli kriter; hediyenin bizim ya da partnerimizin egosunu değil, kalbindeki saf sevgiyi beslemesidir. Örneğin başkasında gördüğümüz ve kıskandığımız bir özelliği, sevdiğimiz insana yüklemek için hediye almak, bizi sadece ego olarak tatmin eder. Partnerimizin egosunu tatmin edecek bir hediye aldığımızda ise, hediyenin kıymeti ve değeri bir süre sonra kaybolur. Zaten bir şekilde kaybedilen hediyeler, hep bu türden hediyelerdir. Hediye; sevgiyi derinleştirme ve ilişkinin bağlarını güçlendirme amacına hizmet etmeli. Hediyenin bir amaç değil, araç olduğu unutulmamalı. Yüksek bedeller ödenerek alınan hediyeler, sevgiyi ifade etme aracı olmaktan çıkıp sevgiye götüren amaç halini alıyor. Beklenti öyle bir hale geliyor ki; amaç halini alan hediyenin yoksunluğu, sevginin olmadığı anlamına geliyor. Hediye asla haddini aşmamalıdır. Sevgiyi gölgede bırakmadığı sürece, sevdiğinize bir ada bile satın alabilirsiniz. Tabii sonrasında partneriniz sizi ada için sevmeyecekse...

SEVGİ SATIN ALINMAZ
Peki her şeyi olan alışveriş delisi birine veya az tanıdığımız birine ne alacağımıza nasıl karar vermeliyiz?
Çok alışveriş yapan birine, onun bulmakta zorlandığı bir şey alınabilir. Örneğin; beğendiği bir kıyafet var ama onun ölçülerinde yok. Ya da istediği renkteki bluzu bulamamış... İşte bunlar, onu deli gibi sevindirebileceğiniz fırsatlardır. Dünyada hiç kimse her şeye sahip değildir. Herkesin mutlaka eksikliğini duyduğu bir şeyler vardır. Ancak tüketim aracı olarak istediği her şeyi elde etmiş insanlar; sevdiğinin emek harcadığı, onu ortaya çıkarabilmek için zahmet çektiği hediyeleri daha değerli bulurlar. Çünkü sevgi satın alınamaz; sevgi hissettirilir. Ben, ihtiyaç duyduğu her şeyi satın alabilen bazı danışanlarımın çok basit şeylere muhtaç kaldığını gördüm daha önce. Onlar, sevdikleri tarafından ayrıcalıklı hissettirilmek istiyorlar. Maalesef para ve imkan, bir süre sonra kendinizi ayrıcalıklı hissettirmiyor. Ruhunu kaybeden bir ilişkide, çok özel bir hediye bile basite indirgenebiliyor. Çok az tanıdığınız birine hediye alacaksanız, üç önemli ipucundan yararlanabilirsiniz. Bunlar; kişinin iş yaşamı, karakteristik özellikleri ve burcu. Bu üçünden birine değen bir hediye alarak aradaki mesafeyi azaltabilirsiniz.

ZAMANLAMAYA DİKKAT!
Sevgililer Günü'nde alınan hediye, ne zaman ve nasıl bir ortamda verilmeli?
Bazen çok basit bir hediyeyi, çok özel bir enerjiyle sunduğunuzda, karşınızdaki kişiye dünyaları vermişsiniz gibi bir etki yaratabilirsiniz. Hediyenin istenen etkiyi yaratabilmesi, sadece veren kişiye değil, alacak kişiye de bağlı. Bazen öyle anlar vardır ki; siz tam sevdiğinize hediye verecekken, onun aklında ocaktaki yemek, bitirmek üzere olduğu tez, cevap vermesi gereken bir telefon vardır. İşte böyle bir anda, hediye istenen etkiyi bırakmaz. Bu nedenle zamanlamaya dikkat edilmesi gerekir. Hediye verme anı; her iki kişi için de en uygun zaman olmalıdır.

BANA ÜZÜNTÜ VEREN 7 ŞEY
Çok üzgünüm;
Londra'daki Kate Moss sergisine gidemediğim için.
Prada'nın yazlık sporcu tozlukları, cüce bacaklarıma yakışmadığı için.
Celine'in tay tüyü espadrilleri çok pahalı olduğu için.
Alexandre Birman'ın yılan derisi ayakkabıları bilekten bağlandığı ve dolayısıyla bacakları 30 cm gösterdiği için.
O sakil bermudalar, bu sezon da moda olduğu için.
Balmain ceketler, popo kapatmayacak kadar kısa olduğu için.
Adidas'ın Stan Smith ayakkabıları, Türkiye'de satılmadığı için...

TülIN

Pastel-canlı renk ikilisi bu sezon çok can yakacak, yani IN .

TülOUT

Kutu gibi küçük çantalar OUT. Oh be sonunda!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Seni seviyorum' demenin en keyifli yolu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN