Herkes başarı için birbirinin sırtına basıyor

'Bugünün Saraylısı'nın hırslı ve gözükara 'Savaş'ı Serhat Teoman, dizide canlandırdığı karakterin çok gerçekçi olduğunu söylüyor: Artık herkes başarı ve para için birbirinin sırtına başmaya başladı. Bu, normal görülüyor

Giriş Tarihi: 14.2.2014
Başrollerini Selçuk Yöntem ve Nazan Kesal'ın paylaştığı 'Bugünün Saraylısı'nda 'Savaş Ataman' karakterini canlandıran Serhat Teoman; hem oyunculuk performansı, hem de yakışıklılığıyla dikkatleri üzerine çekiyor... İzmirli oyuncu, GÜNAYDIN'ın diziyle ve özel hayatıyla ilgili sorularını yanıtladı...
'Bugünün Saraylısı' kısa sürede sevildi. Çekimler nasıl gidiyor?
Ağustos ayından beri çekimlere tam gaz devam ediyoruz. Gerçekten çok ağır bir tempoda çalışıyoruz. Dizi sektörü böyle ama her işin bir zorluğu var tabii. 'Az çalışıp çok para kazanayım veya başarılı olayım' diye bir şey yok artık. Başarılı olmak için çalışacaksın! Projemiz güzel gidiyor ve karşılığını alıyoruz; o anlamda mutluyum.

'SAVAŞ' GERÇEK BİR ADAM
Canlandırdığınız 'Savaş' karakterine sokakta tepkiler nasıl?
Çok gerçek buluyorlar karakteri. 'Savaş'; hırsı, egosu ve başarı tutkusu için kötülük yapabiliyor. İşte o nokta 'Savaş'ı gerçek yapıyor. Bir adam hep iyi olamaz; böyle bir insan yok hayatta. 'Savaş'ı bu yüzden çok seviyorum. Yaşlı teyzeler yanıma gelip 'Ah o çocuk... Üzme Ayşen'i' diyorlar.
Bu yoğun tempoda enerjiniz bittiğinde kendinizi nasıl motive ediyorsunuz?
Yorgunluk yüzümüze ve bedenimize yansıyacak kadar kötü bir noktadaysa, zaten çekim yapmayız. Yoruluyoruz ama her şeyin bir sınırı var; ölümüne çalışmıyoruz. Seyirciye kötü bir görüntü vereceksek orada durup 'Evimize gidip uyuyalım' diyoruz. Rol açısından çok çalışmak avantajlı bir durum. Devamlı 'Savaş Ataman' oluyorum; şirkette, evde, ailesiyle...
Gerçek yaşamda 'Savaş' gibi adamlar çok mu?
Hırsları uğruna başkalarının sırtına basarak yükselmeyi normal görme durumu var biraz. 'Savaşta her şey mübahtır' anlayışı, hayatın her noktasına indi bence. Herkes başarı, para ve yükselmek için birbirinin üzerine basmaya başladı. Bencillik ve sadece kendini düşünme durumu var artık her sektörde.
Bu yoğun tempoda kendinize vakit ayırabiliyor musunuz?
Genellikle haftada dört gün spor yaparım. Buna uygun bir beslenme düzenim var. Şu an çekimler nedeniyle haftada bir-iki gün spor yapabiliyorum.
Tiyatroda da yeni projeler içinde olduğunuzu duyuyoruz...
Arkadaşlarımla kurduğum tiyatro ile geçen yıl 'Pragma' oyununu oynadık. Bu sene yeni oyunumuzu yazıyoruz. Oyunun adı 'Dip'; seneye tiyatro sahnesinde olacak.

AŞK HER ZAMAN VARDIR
Özel hayatınızda biri var mı?
Özel hayatım yok ki; gerçekten yok.
Peki kalbinizde birinin olmaması sizi nasıl etkiliyor?
'Haftada altı gün çalışıyorum, ilişki yaşamaya vaktim yok' diyenlere inanmıyorum. Aşk, senin her anında vardır. Aşıksan, ekstra zaman istemez o zaten. Ben öteki duruma hiç inanmıyorum. Aşk yoksa şu an işim olmasa da yoktur. Şu an aşık değilim ama bunun nedeni iş değil.
Aşkta seçicisiniz galiba...
Seçiciyim; zaten herkes seçici olmalı bence. İlişkilerde; oyuncu, avukat veya doktor diye ayrım yapmam. Her insanın kendi özellikleri vardır. Yaptığı iş, bir şey değiştirmez. Ben insanları burç, meslek, din, dil, ırk olarak ayırmam. İnsan, insandır.
Ailenizin karşı çıktığı biriyle birlikte olur muydunuz?
Benim ailem karşı çıkmaz. Ben onların da seveceği birini sevmişimdir zaten.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Herkes başarı için birbirinin sırtına basıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN