'Bu kadar ezdirme kendini biraz akıllı ol kızım'

Giriş Tarihi: 15.2.2014

'Bugünün Saraylısı' dizisinin 'Ayşen'i Cansu Tosun: Sokakta beni gören 'Kızım seni çok eziyorlar. Ezdirme kendini, akıllı ol' diyor

ATV'de yayınlanan 'Bugünün Saraylısı' isimli dizide 'Ayşen' karakterini canlandıran Cansu Tosun, oyunculuğuyla olduğu kadar güzelliğiyle de dikkat çekiyor. Almanya'da doğup büyüyen Tosun; 'Küçük Hanımefendi' ve 'Kayıp Şehir' isimli dizilerde de rol almıştı. Cansu Tosun, 'Bugünün Saraylısı' dizisini ve canlandırdığı 'Ayşen' karakterini anlattı...
'Bugünün Saraylısı' isimli dizinin çekimleri nasıl gidiyor?
Bugün dış çekim vardı ve inanılmaz soğuktu ama insan işini sevince her şeye dayanıyor. Dizi sektörü zor bir dönemden geçiyor. Bizi destekleyen seyircilerimize çok teşekkür ediyorum. Bizi sevip izledikleri için çok mutluyum.
Dizide 'Ayşen' karakterini canlandırıyorsunuz. Bu rol için bir hazırlık yaptınız mı?
Dizi ilk teklif edildiğinde karakterin Kayserili olduğunu bilmiyordum. Aslında tesadüflere inanmam ama ben de Kayserili'yim. Ailemle birlikte her sene Kayseri'ye giderdim. 'Ayşen' karakterine, akrabalarımın yaşantılarından bir şeyler katmaya çalıştım. Dizi için 'Ayşen'in günlüğünü tutmaya başladım.
İzleyicinin tepkisi nasıl?
Sokakta beni gören, "Kızım seni çok eziyorlar" diyor. Ayrıca "Ezdirme kendini, akıllı ol" diye akıl verenler de oluyor.
Peki 'Ayşen' hep böyle ezik bir karakter olarak mı kalacak?
'Ayşen' özellikle tecavüz sahnesinden sonra değişiyor. Çünkü aldığı darbeler, gözünün açılmasına neden oluyor. O da her şeyin tozpembe olmadığını anladı.
Eski Türkiye güzellerinden Arzum Onan'a benzetiliyorsunuz. Siz de kendinizi benzetiyor musunuz?
Arzum Onan çok sevdiğim bir isim. Duruşunu ve tavrını çok beğenirim. Ona benzetildiğim için gurur duyuyorum.

'İLK SİNEMA FİLMİMDE AVUKATI CANLADIRIYORUM'
Bir sinema filmine başlamışsınız. Film hakkında bilgi verir misiniz?
Bu benim ilk sinema filmim olacak. Bu nedenle çok heyecanlıyım. Çocuklar için çekilen bir animasyon filmi. Filmde Keremcem de rol alıyor ve abimi oynuyor. Filmde abisiyle kavgalı bir avukatı canlandırıyorum. Filmin Haziran ayında hem Türkiye'de, hem de Avrupa'da vizyona girmesi planlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu kadar ezdirme kendini biraz akıllı ol kızım'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN