Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2014 Şallı için zor Tarkan için yıldızlı geçecek

Ünlü astrolog Filiz Özkol, 2014'ün 2013'ten biraz daha zorlu geçeceğini söylüyor: Yılın ilk altı ayı, geçmişte yaptığımız hatalarla tekrar tekrar yüzleşeceğiz. İkinci altı ay nispeten daha iyi geçecek. Bu yıl Ebru Şallı'ya zor, Tarkan'a iyi gelecek

Giriş Tarihi: 16.2.2014
Aralarında ünlülerin de olduğu birçok kişinin danışmanlık aldığı, aynı zamanda GÜNAYDIN için günlük burç yorumları hazırlayan Filiz Özkol, astrolojinin insan hayatında çok önemli bir rol oynadığını söylüyor. '2014'te Astroloji ve Burçlar' isimli bir kitap yazan Özkol ile 2014 yılının nasıl geçeceğini ve burçları bu yıl nelerin beklediğini konuştuk...
Sizce 2014 nasıl bir yıl olacak?
2014 kolay bir yıl değil. Hatta 2013'den daha zor diyebilirim. Yılın ilk altı ayı gökyüzünde birçok gezegen geri hareketini yapacak. Geri dönüşlerde, geçmişte yaptığımız hatalarla tekrar tekrar yüzleşiriz. Aynı ve benzeri olaylar, tekrar bize yeni fırsatlar yaratır. İkinci altı ay daha iyi gibi görünse de, 23 Ekim'de gerçekleşecek güneş tutulması, 27 Aralık'a kadar birçok olumsuz olayı tetikleyebilir.
2014'te burçları neler bekliyor?
Koçlar sürpriz evlilikler yapacak. Boğalar'ın yaşamı sınavdan geçiyor. İkizler çalışma hayatlarında zorlanabilir ama özel hayatlarında evlilik gündeme gelebilir. Yengeçler için para kazanma dönemi geliyor. Aslanlar'ın bilgisi ve yaşam kaliteleri artıyor. Başaklar çevrelerini arıtıyorlar. Daha dikkat çekici olacaklar. Dikkat etsinler; yanlış bir ilişki veya aşk yaşayabilirler. Teraziler için şans kapıda. Akrepler disiplini öğreniyorlar. Yaylar'ın aşk hayatları sürpriz bir gelişmeye açık. Oğlaklar iş kuracak ve kariyer yapacaklar. Kovalar mesleki konularda başarılı fakat zorlanarak ilerliyorlar. Balıklar'ın hayalleri gerçekleşiyor.
Bu yılın en şanslı burcu/burçları hangileri peki?
İlk altı ayda Yengeç, Oğlak, Boğa, Başak, Akrep ve Balık… İkinci altı ayda ise Aslan, Terazi, İkizler, Koç, Yay ve Kovalar şanslı olacak.
2014'e fazla umut bağlamaması gereken burçlar hangileri?
Böyle bir şey yok. Fırsatları kaçıran veya kendisine sunulan olanakları iyi değerlendirmeyenler çıkabilir sadece. Evren hiçbir burcu kayıt dışı bırakmaz. Her şey yıldızların kapsamı alanındadır. Sadece diğer burçlara göre daha şanslı olanlar vardır. Jüpiter, şans gezegeni olarak her yıl bazı burçlara daha fazla imkan tanır. Diğer burçlar kendi şanslarını yaratmak için fırsatları ve imkanları kullanmak zorundadırlar.

HERKES DANIŞMANLIK ALIYOR

Türkiye'de burçlarını, doğum haritalarını göz önüne alarak kariyerlerini belirleyen ünlülerin sayısı çok mu?
O kadar çok ki... Buna her mesleğin ünlüsü dahil. Şu kadarını söyleyebilirim ki; Türkiye'de kendi alanında isim yapmış neredeyse herkes astrologlardan danışmanlık alıyor; sosyete de dahil.
Sizce 2014 Türkiye'de en çok hangi ünlünün yıldızını parlatacak? Aynı zamanda bu yılın fazla yaramayacağı bir isim var mı?
Ebru Şallı zorlu bir dönemden geçiyor; geçmeye de devam edecek. Evcil olmak, ideal eş olmak onu biraz sıktı. Plüton duygularını karıştırıyor. Tarkan, Hülya Avşar, Gülben Ergen ve Engin Altan Düzyatan'ın yıldızı parlamaya devam edecek. Beren Saat ilginç bir çıkış yapacak; sürprizlere açık. Nurgül Yeşilçay kendini yenileyecek. Özlem Yıldız'a boşanma iyi gelecek. Yeni fırsatlarla kendini yenileyecek. İpek Tuzcuoğlu atağa kalkacak. Bülent Ersoy'u yoran bir sene olacak. Bazı ünlülerin ise yıldızı sönecek. İsim veremem çünkü kimsenin umudunu yitirmesini istemem.

ASTROLOJİ MATEMATİKSEL BİR SÜREÇTİR

Astroloji sizi hiç hayal kırıklığına uğrattı mı?
Hayır, hiç uğratmadı. Sadece biz astrolojiyi kullanmasını bilmediğimiz için; kaçırdığımız fırsatlarda, astrolojiyi suçlayabiliyoruz. Astroloji belli seçenekler sunar ve yaşam kalitenizi yükseltmek ister. Siz onu görmezlikten gelirseniz, astroloji de sizi görmez. Yani astrolojinin döngüsünü kaçırırsınız. Ama bir dahaki döngüsünde tamir edebilirsiniz.
Hazırladığınız bu yıllık astroloji kitapları için nasıl bir hazırlık süreci gerekiyor?
Uzun bir süreç oluyor. Astroloji matematiksel bir süreç çünkü. Hata yapma riskini göze almak istemem. İçime sindirerek yazdığım için ortalama altı ay gibi bir sürede tamamlıyorum yıllık astroloji kitaplarımı.

YAŞAMLA OYNANAN KEYİFLİ BİR OYUN
İnsanların astroloji hakkında en çok neyi bilmelerini istersiniz?
Astroloji bir yaşam biçimidir. Kendini ve karşındaki kişiyi en iyi tanıma şeklidir. İçinde matematik, fizik ve psikolojiyi barındırır, yaşama ait ipuçları verir. Gökyüzünde ne varsa; yeryüzünde de gezegenlerin yansıması vardır. Astroloji, kaliteli bir yaşamla aramızda kurulan güçlü bir köprüdür.
Astroloji bilmek bir insana neler kazandırır?
Önce kendinizi çok daha iyi tanırsınız. Ona keza yakınlarınızı, dostlarınızı, sevdiklerinizi, sevmediklerinizi de... Yani her şey astrolojinin şemsiyesi altında gerçekleşir. Yaşamla oynanan ciddi ve keyifli bir oyundur. Astrolojiyi tanıdıktan sonra bir daha ondan vazgeçemezsiniz. Astrloji hiçbir bilginin mantar gibi çıkmadığını ve her şeyin bir nedeni ve niçini olduğunu gösterir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2014 Şallı için zor Tarkan için yıldızlı geçecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN