'Hülya Avşar pikniğe topukluyla geldi'

Giriş Tarihi: 16.2.2014

Hülya Avşar'ın 1987'de rol aldığı 'Bir Kırık Bebek' filminin setinde yaşanan ilginç bir olay ortaya çıktı. Filmin senaristi Ayşe Kulin, "Hülya, ormanda çekilen bir sahneye topuklu ayakkabılarla, partiye gidermiş gibi geldi" dedi

Ayşe Kulin; yeni kitabı 'Hayal'de, 1987 yapımı 'Bir Kırık Bebek' filminde başrol oynayan Hülya Avşar'la ilgili ilginç bir anısını paylaştı. Kulin, kendisine ait olan 'Gülizar' isimli bir hikayeden yola çıkılarak çekilen filmin setinde yaşananları şöyle kaleme aldı:

KENDİ ELBİSESİNİ GETİRDİ
"Hülya (Avşar), Belgrat ormanlarındaki piknik sahnesi için sete geldi. Ayağında topuklu ayakkabılar, üzerinde kat kat beyaz fistolu bir elbise vardı. Yönetmen Nisan'ın (Akman) yanına koştum ve 'Nisan, bu kızın bir spor ayakkabısı yok mu, pikniğe böyle mi gidilir! Partiye gider gibi giyinmiş. Kim karar veriyor oyuncuların giysilerine?' dedim. Nisan'ın cevabı, 'Oyuncular kıyafetlerini kendileri getiriyor' şeklinde oldu. 'Bütçe yok mu bu iş için?' diye sordum. Filmin genel koordinatörü, 'Burası Yeşilçam; TRT stüdyoları değil' deyince, setten gönlü kırık ayrıldım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hülya Avşar pikniğe topukluyla geldi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN