Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Memlekette böyle bir ikili daha olmadı'

Şarkıcı Hakan Girit ile birlikte 'Yanımda Kal' isimli bir single çıkaran Zeynep Casalini, "Müthiş bir ikili olduk. Memlekette böyle bir ikili olmadı. Ben tezcanlıyım, Hakan ise daha sakin" diyor

Giriş Tarihi: 17.2.2014
İstanbul'un kalabalığından bunalıp Bodrum'a yerleşen, sürpriz bir evliliğin ardından bir de çocuk sahibi olan Zeynep Casalini, kendisi gibi Bodrum'a yerleşen müzisyen Hakan Girit'le birlikte yaz aylarından beri 'Yolculuk' isimli bir konser turnesi yapıyor. Birlikte şarkı söyleyen ikilinin ilk single çalışması 'Yanımda Kal', Sevgililer Günü'nde raflardaki yerini aldı. Üç günlüğüne İstanbul'a gelen ikili, yeni şarkılarını ve Bodrum'a kaçış hikayelerini anlattı....

Nasıl bir araya geldiniz?
ZEYNEP CASALİNİ:
Hakan'la geçtiğimiz Temmuz ayında tanıştık. İkimiz de Bodrum'da yaşıyoruz. İkimiz de müzisyen olduğumuz için hemen sahne çalışmalarına başladık. Planladığımız bir şey değildi. Her şey kendiliğinden gelişti.

İKİMİZİN DE HİÇ PİYASA KAYGISI YOK
Single çıkarmaya nasıl karar verdiniz peki?
Z.C.:
Sahne çalışmaları sırasında birbirimizden memnun kalınca bu kararı aldık.
HAKAN GİRİT: Sahne çalışmalarımızdan sadece biz değil, bizi dinleyen kitle de memnun kalınca; Zeynep'in de baskısıyla, single çıkarmak istedik. Zeynep'le bir araya geldiğimizde, kendisi bütün şarkılarımı dinledi ve 'Yanımda Kal' şarkısını seçti.

Bu şarkıyı sevmenizin sebebi neydi?
Z.C.:
Nedenini ben de bilmiyorum. Ancak dinleyince anlayabilirsiniz. Melodisinin güzelliği ve değişkenliği beni etkiliyor. Çünkü benim için söz ve müzik ayrı değil, örtüşmesi lazım. Şarkının sözü ve müziği iç içe geçtiği için çok beğendim.

Single'ın özellikle Sevgililer Günü'ne denk gelmesi için bir çabanız oldu mu?
H.G.:
Hayır, o şekilde yola çıkmadık. Hayatım boyunca hiç sipariş şarkı yapmadım. Bu şarkıyı 10 sene önce yazmıştım. Z.C:. Aslında her şey Aralık ayından hazırdı ama biz 2014'ü beklemek istedik.

Neden öyle olmasını istediniz?
Z.C.:
Çünkü benim için 2013 çok kötü bir seneydi; anneannemi kaybettim. 2013'ten kurtulmak istedik.

Nasıl bir ikili oldunuz sizce?
Z.C.:
Müthiş bir ikili olduk. Memlekette böyle bir ikili olmadı; gayet uyumluyuz. Ben daha heyecanlı ve daha tezcanlıyım. Hakan ise daha sakin ve tevekküllü bir yapıya sahip. Birbirimizi dengeledik.
H.G.: Dinlediğimiz müzikler birbirine çok yakın. Beraberliğimizin en büyük artısı bu. İkimizin de hiçbir piyasa kaygısı yok.

EGO ÇATIŞMAMIZ HİÇ OLMADI

Ego çatışması yaşandı mı aranızda?
Z.C.:
İkimizde de öyle bir şey yok. İkimiz de kendisine güvenen insanlarız. Ben zaten dediğim dedik biri değilim. Beni ikna ederse, onu dinlerim. Öyle çatışmalarımız hiç olmadı. Hırs ve kibir, bende yok. Hatta bu konuda büyük kızım Ceren, "Senin olman gereken yerlerde başkaları var" deyip benden daha çok kafasına takıyor bunu ama ben hiç takılmıyorum. Çünkü benim için önemli olan, içimin huzuru olması....

HUZUR VE DİNGİNLİĞİ BODRUM'DA BULDUK!
İkiniz de hiç yaşınızı göstermiyorsunuz. Bodrum'da yaşamanın verdiği enerji mi bu?
H.G.: Kesinlikle. Bakış açısıyla da alakalı. Bunun sırrı; huzur ve dinginlik... Ben burada şehrin bittiğini gördüm. Bodrum'a yerleşmeye karar verdiğimden beri gayet sakin ve huzurlu bir hayat yaşıyorum.
Z.C.: İstanbul'da arayıp da bulamadığınız şeyler bunlar. Dünyanın küçültülmüş hali İstanbul.

KENDİMİZE VAKİT AYIRIYORUZ

Kariyerinizi riske atma endişesi yaşamadınız mı hiç?
Z.C.: Hayır; artık her şeyi, her yerden yapabilirsin. Gittiğim her yerde müzik yapabiliyorum.
H.G.: Sabah-akşam uçak var. İstanbul trafiğinde geçirdiğim zamandan daha az sürede Bodrum'a gidebiliyorum. Kendimize ayıracak o kadar zaman var ki... Sistem, bizi ele geçirmiş durumda. Daha küçük bir yerde yaşadığınız zaman kontrol edilebilir bir hayatınız oluyor.

Albüm yapmak yerine single yapmanızın sebebi var mı?
Siz kendi kariyerinizde de hep single yapmayı tercih ediyorsunuz.
Z.C.: Evet, söyleyebileceğim kadar iyi parçaya denk gelemiyorum. Ama açıkca söylemek gerekirse çok da aramadım. Klip yapmayacağın şarkıyı söylemenin âlemi yok. Birkaç şarkı parlıyor, diğerleri heba oluyor. O yüzden tek tek hepsinin üzerine oynamak çok mantıklı gelmiyor.

ŞARKICILIK İÇİN YAŞAMIYORUM
Şarkıcılıktaki hedefiniz ne?
Z.C.:
Ben hayatımı şarkıcılık üzerine kurmadım. Benim şarkı söylemek dışında da bir hayatım var ve o hayatımda da mutluyum. Şarkı söylemeye bayılıyorum ama şarkıcılık yapmak için yaşamıyorum. Böyle olunca hırsınız olmuyor. Yaptığım her ��ey beni mutlu ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Memlekette böyle bir ikili daha olmadı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN