Sevgilim de artık 14 Kubat'ı kutlayacak

Giriş Tarihi: 22.2.2014

14 Şubat'a alternatif olarak hazırladığı '14 Kubat' adlı şarkıyla gündemde olan ünlü türkücü Kubat, Sevgililer Günü'ne eğlenceli bir alternatif yarattıklarını söylüyor ve ekliyor: Bundan sonra sevgilim de 14 Kubat'ı kutlayacak!

Bu yıl 14 Şubat'a birkaç gün kala sosyal medyadan çığ gibi yayılan bir video, Sevgililer Günü'ne damga vurdu. Ünlü türkücü Kubat'ın, Gnçtrkcll'in viral reklamı için seslendirdiği '14 Kubat' isimli şarkı; sözleri ve müziğiyle herkesin beğenisini kazanıp kısa sürede milyonlarca kez tıklanmayı başardı. Gnçtrkcll'in, gençlerin artık Sevgililer Günü kavramından rahatsız oldukları ve bu güne dair klişelerden hoşlanmadıkları fikriyle yola çıkarak hazırladığı şarkı ve kliple ilgili Kubat'la konuştuk...
14 Kubat'ı nasıl geçirdiniz?
(Gülüyor) Herhalde bu sene 14 Şubat'ta en heyecanlı kişi bendim. Çünkü muhteşem bir proje gerçekleştirdik bu gün için. 14 Şubat da, bu projeyi konuşmak için bazı televizyon programlarını dolaşmakla geçti. çokromantik değilim
Peki akşamında çalıştınız mı?
Tesadüf ya; ilk kez çalışmadım. Böyle bir şey olabilir mi; her Sevgililer Günü'nde çalışmışımdır aslında. İlahi adalet herhalde! (Gülüyor) Gerçi o gece sahneye çıksaydık da 14 Şubat'ı değil, 14 Kubat'ı kutlayacaktık.
Bu '14 Kubat' projesi sayesinde Sevgililer Günü'nden de sıyırmış oldunuz; çok şanslısınız…
Ben zaten sıyırırım çünkü biz sanatçılar her yılbaşında, her bayramda olduğu gibi her 14 Şubat'ta da çalışırız. Sevgililer Günü'yle ilgili de böyle irrite bir durum var bizde. Ayrıca ben çok romantik bir insan da değilim. Normalde de Sevgililer Günü'nde çiçek alayım, sürpriz yapayım gibi bir durumum yok. Ama iyi bir insan olmaya çalıştığım için romantik olmak isteyenden fazlası zaten var bende.
Ama yine de her Sevgililer Günü'nde hediye almamak, sürpriz yapmamak için iyi bir bahaneniz var artık…
Aynen öyle! Sevgilim de benimle birlikte 14 Kubat'ı kutlasın artık. (Gülüyor) Güzel oldu yani, yırttım.

BAŞLARDA GEYİKTİ

Peki, 14 Kubat'ın fikir babası siz misiniz?
Dört-beş yıl öncesinden internette dolaşan bir geyikle başladı bu iş ve harika bir projeye dönüştü. Aslında bu ilk olarak Hıncal Uluç'un, 97 yılında çıkardığım albüm için 98 yılının 14 Şubat'ında yazdığı 'Bugün 14 Şubat Hoşgeldin Kubat' başlıklı yazıyla başlamıştı. Dört-beş yıl önce de benim 14 tane fotoğrafımın kullanıldığı '14 Kubat' geyikleri dönmeye başlamıştı internette. Bu yıl da Gnçtrkcll'den böyle bir proje geldi ve gençlerin enerjisiyle muhteşem bir iş çıktı ortaya.
Yılların Kubat'ı olarak bir günde bu kadar patlayan başka bir eseriniz olmamıştır herhalde; viral bir reklamla bu başarıyı yakalamak nasıl bir duygu?
Evet, hiçbir parçam böyle bir patlama yapmadı. Ama bunu şarkı kalitesi olarak falan görmemek lazım. Bunun içinde ironi var, espri var, her şey var. Yılların 14 Şubat'ını biraz tiye alan bir şarkı. Bir de ekip işi; sadece bana mal etmek doğru olmaz bu işi. O gençleri bir kere çok çok kutlamak lazım çünkü bu projeyi hayata geçirmek için bizi tetiklediler. Yoksa ben evet, gülüyordum bu espriye ama bunun üstüne bir şarkı yapayım gibi bir düşüncem yoktu.

TERS KÖŞE BİR İŞ OLDU

Klibi izleyenler 'Kubat bu kadar eğlenceli miymiş?' diyor...
Evet, eğlenceli, mizahi tarafım ortaya çıktı bu işte. Ben aslında çok neşeli bir insanımdır; sahnede tam bir şovmenim mesela. Bende her kafa var zaten. Belçika doğumlu olduğum için her müzik tarzına yakınım ben. Benim de, şimdi 'clubber' dedikleri dönemlerim oldu. Ve de çok neşeli, ambiyanslı biri insanım.
Bu iş, takipçileriniz için biraz ters köşe oldu, değil mi?
Kesinlikle ters köşe oldu. Bir de insan kendisiyle dalga geçebilmeli ya...

EN GÜZEL HEDİYE OLDU
Kadar büyük ilgi gördü ki; aslında 14 Şubat'ta en güzel hediyeyi siz aldınız bence…
Kesinlikle! Ses getireceğini biliyorduk ama bu kadar ilgi bizim için de sürpriz oldu. Hani bizim en büyük aşkımız dinleyenlerimiz ya; bu ilgi, bütün sevenlerimden güzel bir hediye olmuş oldu bana.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sevgilim de artık 14 Kubat'ı kutlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN