5 adımda hayalinizdeki mutfak

Evde vaktimizin büyük bir bölümünü geçirdiğimiz mutfaklar için artık birçok seçenek mevcut. Siz de şık ve fonksiyonel bir mutfağa sahip olmak istiyorsanız; işe ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi belirleyerek başlayın. Yaratıcı olmaktan çekinmeyin

Giriş Tarihi: 1.3.2014
Mutfaklar sadece yemek pişirilen alanlar olmaktan çoktan çıktı ve birer yaşam alanı haline dönüştü. Eğer siz de mutfaklardaki son trendleri merak ediyorsanız; Home Art'ın mutfak tasarımından beyaz eşyaya, aydınlatmadan aksesuvara birçok önerisine mutlaka göz atın…
1. İHTİYAÇLARINIZI SIRALAYIN
İlk olarak nasıl bir mutfağa ihtiyacınız olduğunu ve hangi fonksiyonların sizin için öncelikli olduğunu düşünün. Yalnız yaşayan biri olarak küçük bir tezgah mı, yoksa kalabalık sofralar hazırlayan biri olarak sizi kısıtlamayan geniş bir hareket alanı ve dolap-raflar mı önceliğiniz?
2. HAYALİNİZDEKİ MUTFAĞI BELİRLEYİN
İşlevsel bir tezgah belki gözünüzde canlanmıyor olabilir ama mutfak dediğinizde aklınıza gelen bir görüntü mutlaka vardır. Asıl önemli olan, mutfakta işinizi kolaylaştıracak fonksiyonlarla birleştirip kullanışlı bir mutfak ortaya çıkarmak. Sade ve ferah bir mutfak hayal ediyorsanız, ekstra gizli bölmeler ve ankastre ürünler önceliğiniz olabilir.
3. PROFESYONEL DESTEK ALIN
Mutfağınızın hem işlevsel, hem tarzınızı yansıtan bir dekorasyona sahip olmasını istiyorsanız, profesyonel bir destek alarak, en doğru çözümlemelerle en iyi sonuca ulaşabilirsiniz. Bu sayede en dayanıklı ve sağlıklı malzemeleri, kullanım alanlarını maksimumda değerlendirmeyi, depolama çözümlerindeki yenilikleri atlamazsınız.
4. BÜTÇENİZİN SINIRLARINI ÇİZİN
Bütçeniz konusunda gerçekçi olmak ve sınırları çizmek, sonuca yaklaşırken hayal kırıklığına uğramanızı engelleyecektir. Planlarınızın üzerine çıkan bir harcamayla istediğiniz mutfağa ulaşmak ya da bütçenizi aştığınız için yarıda bırakmanız gereken ve eksik kalan alanlar sizi mutsuz edecektir. Önceliklerinizi belirleyip iyi bir piyasa araştırması yapmak, maliyet hakkında bir fikir edinmenizi sağlar.
5. SON ADIM OLARAK TARZINIZA KARAR VERİN
Hayalinize, önceliklerinize ve bütçenize karar verdikten sonra sıra tarzınızı belirlemeye geldi. İçinde vakit geçireceğiniz ve keyif alacağınız bir mutfak için kişisel zevkleriniz ve alanın buna uygunluğu belirleyici olacaktır. Tavsiyemiz; yaratıcı ve özgün olmaktan çekinmeyin ve hayalinizin üstünde bir sonuca ulaşma fırsatını kendinize tanıyın.

RENKLERLE NEŞE KATIN
Mutfağınızı biraz da eğlenceli bir hale getirmek istiyorsanız, renklerin yardımına başvurabilirsiniz. Örneğin renkli kupalardan minik saksılar yapabilir, farklı desenler ve renklerdeki perdelerle mekanın havasını değiştirebilir, yemek takımlarınızı ve küçük ev aletlerinizi renkli olanlardan seçebilirsiniz.

MUTFAKTA DOĞRU AYDINLATMA İÇİN…
Mutfak tipinize göre seçebileceğiniz farklı aydınlatma seçenekleri; hem mutfakta hazırlığınıza yardımcı, hem de dekorasyonunuza hoş bir ambiyans katacak gizli ve güçlü bir detay olabilir. Geniş bir mutfağınız ve fazla kullanım alanınız varsa yerinden kolaylıkla oynatabileceğiniz lambader tarzı aydınlatma ürünleri seçebilirsiniz. Girintili duvarlar ve küçük alanlar için ideal bir seçenek olabilecek spot lambaları da göz ardı etmeyin.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 adımda hayalinizdeki mutfak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN