Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bana yakışıklı değil, iyi oyuncu densin isterim

Huzur Sokağı'nın 'Ali'si Onur Tuna, kendini geliştirmek istediğini söylüyor: Olduğum yerde saymak büyük ayıp olurdu. 'Yakışıklı çocuk' yerine 'İyi oyuncu' denmesi beni daha çok mutlu eder

Giriş Tarihi: 7.3.2014
'Hayat Devam Ediyor' dizisiyle tanınan Onur Tuna, bu sezon ATV'nin sevilen dizisi 'Huzur Sokağı'ndaki 'Ali' karakteriyle dikkat çekiyor. Tuna, 'Bi Küçük Eylül Meselesi' isimli filmle ilk sinema deneyimini yaşadı. Çocukluğundan beri gitar çalıp şarkı söyleyen Onur Tuna, bestelerini insanlarla buluşturmaya karar verdi. Onur Tuna; yeni projelerini ve özel hayatını anlattı...
Oyunculuk kariyerinizde bu kadar hızlı bir ilerleme bekliyor muydunuz?
Açıkçası beklemiyordum. İnsan işe başladıktan sonra bir şeyler motive ediyor ve bunu iyiye götürmek için çalışıyorsunuz. İlk projemde güzel tepkiler almak beni mutlu etti. 'Hayat Devam Ediyor' dizisi bittikten sonra bir süre ara verdim ve kendimi geliştirdim. Craft Tiyatro'da eğitimlerime devam ettim. Radyo-sinema bölümünde okuyan öğrencilerin çektikleri kısa filmlerin kamera arkasında çalıştım. Çünkü olduğum yerde saymak kendi adıma büyük ayıp olurdu.

KENDİMİ ETÜT EDİYORUM

Dizinin her bölümünde kendinizi izliyor musunuz?
Oynadığım sahneleri hem psikolojik, hem de fiziksel olarak etüt ediyorum. Rol aldığım sahnelerde çok eksik buluyorum kendimi.
Yakışıklı olmanızın, oyunculukta şansınızı artırdığını düşünüyor musunuz?
Görsel bir iş yapıyoruz. İnsanlar, kamera önünde gördükleri kişilerin göze hitap etmesini seviyor. Bu, işimizin çok küçük bir parçası. Oyunculuğa başladıktan sonra bunu öğrenip kabullendim. Bir insanın güzel ya da yakışıklı olmasının artıları olduğu kadar, eksileri de oluyor. 'Yakışıklı çocuk' yerine 'İyi oyuncu' denmesi; beni daha çok mutlu eder.
'Huzur Sokağı' dizisi sizin için nasıl bir deneyim oldu?
'Huzur Sokağı' rol aldığım ikinci dizi. Bu ekip içinde yer aldığım için çok mutluyum. Benim için güzel bir deneyim oldu. Ekiple keyifli ve uyum içinde çalışıyoruz.
Çocukluğunuzdan beri şarkı yazıyormuşsunuz. Peki, profesyonel olarak bu işi yapmayı düşünüyor musunuz?
11 senedir gitar çalıyorum, bestelerim var ama profesyonel olarak müzisyenlik yapmıyorum. Kendimi 'dört duvar müzisyeni' olarak tanımlıyorum. Çocukluğumdan beri en büyük hobim; gitar çalmak. Yakında söz ve müziği bana ait olan üç şarkıyı sosyal medyada paylaşacağım. Kendi yaptığım müziği sınıflandıramam ama şarkılarımın depresif olduğunu söyleyebilirim.

AMACIM ŞARKICILIK DEĞİL

Şarkılarınızı başkasına vermeyi düşünmediniz mi?
Şarkılarımı ticari bir düşünceyle yapmadım. 80'den fazla şarkım var. Bu şarkılar arasında 20 tanesini beğeniyorum ve başkalarına verebilirim. Benim albüm çıkarıp şarkıcı olmak gibi bir düşüncem yok ama.
'Bi Küçük Eylül Meselesi'nde canlandırdığınız 'Atıl'; 'Tek'i seven 'Eylül'e aşık. Siz bu aşkı nasıl yorumluyorsunuz?
Bence filmin hikayesi çok güzel. 'Eylül' ve 'Tek'in farklı karakterlere sahip olsalar da; bakış açıları ve mizah duyguları örtüşüyor. Benim canlandırdığım 'Atıl' karakteri ise ünlü, şehir hayatına alışmış, lüksleri olan, egosu yüksek biri. Ama 'Eylül'e sırılsıklam aşık. 'Atıl'; 'Eylül' ve 'Tek'e, aşklarının farklılığını ve güzelliğini görmeye yardım ediyor.
'Bi Küçük Eylül Meselesi' adlı filmin çıkış noktalarından biri; güzel bir kadının, çirkin bir adama aşık olması. Sizce mümkün mü?
İnsanlar; fiziksel ve görsel algının etkisi altında boğulmuş durumda. Doğamız gereği hep daha fazlasına sahip olmak istiyoruz. Aradığımız ya da eksikliğini hissettiğimiz duyguları bize hissettiren biriyle karşılaştığımızda görsel algının farklı bir boyutuna geçiyoruz, yani sevmeye başlıyoruz. Bence sorunun cevabı tabii ki mümkün...
Farah Zeynep Abdullah ve Engin Akyürek ile çalışmak nasıl bir deneyim oldu?
Farah ve Engin; iyi birer arkadaşlar. Ayrıca profesyonel ve enerjileri yüksek oyuncular. İkisinden de izleyip öğrendiğim çok şey oldu. Set uyumları ve karşılıklı sahne disiplinleri de çok iyiydi.

'ALİ' AŞKI İÇİN İNTİKAM ALMAKTAN VAZGEÇEBİLİR
'Huzur Sokağı' dizisinde canlandırdığınız 'Ali' karakteri intikam almaya çalışırken aşık oluyor. Bu, planlarını değiştirecek mi?
'Ali'nin kafası karışık. Zengin bir aile tarafından yetimhaneden alınıp varlık içinde büyütülmüş. Ancak ailesinin intikamını almak onun için saplantı haline gelmiş. 'Zeynep'ten intikam almak istiyor. Kötülük yap��yor ama haklı sebepleri var. Ayrıca iyi tarafları da var; yetimhanede büyüdüğü için parasını kimsesiz çocuklara harcaması gibi. 'Şükran' ile tanışıyor ve ona aşık oluyor. Genç kıza duyduğu büyük aşk yüzünden intikam planından vazgeçebilir.
Hayatınızda biri var mı?
Hayır, şu anda kimse yok.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bana yakışıklı değil, iyi oyuncu densin isterim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN