Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zehra fena yakalandı

16 yaşındaki Zehra Çilingiroğlu, elinde sigarayla görüntülendi.

Giriş Tarihi: 7.3.2014 13:25 Güncelleme Tarihi: 7.3.2014 13:44

Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu'nun kızları Zehra, önceki akşam iki arkadaşıyla İstinye Park'taydı. Bir kafede oturup arkadaşlarıyla sohbete dalan, bu arada görüntülendiğinden habersiz peş peşe sigara yakan genç kız, muhabirleri fark edince telaşla sigarasını söndürdü.

Baba Kaya Çilingiroğlu, fotoğrafların ardından 2. Sayfa programına telefonla bağlandı ve hissettiklerini anlattı.

-Zehra'ya ceza verilecek bir şey yok. Çocuğumuzu karşımıza alıp büyük bir insan gibi konuşup, zararlarını anlattık. Ben çok şaşırdım. Neticesinde ne annesi ne de babası sigara kullanmıyor.

-'Merak ettim denedim' dedi, biz de ona inandık. Allah başka türlü fotoğraflarla insanı sınamasın. Sigarayla yakalanması sağlığı açısından zararlıdır ama utanç verici bir olay değildir. Kızmadım, bağırmadım... Ne konuştuğumuz aramızda kalsın.

-Fotoğrafı görünce doğduğu günü hatırladım. Üzüldüm. Yakalasam da aynı şeyi hissederdim. Empati yaptım. Saklamayıp bunu bana açıkca söyleseydi keşke. Bir daha yapmayacağını düşünüyorum. 2 sene sonra reşit olacak. Anne baba olarak bizim yapacağımız tek şey uyarmaktır. Engel olamayız.

-Benim babam yanında sigara içirmezdi. Ben de kaçamak kaçamak içerdim. Ne zaman aklım başıma geldi ben sigarayı bıraktım bir daha da içmedim. Arkadaşların etkisi vardır böyle konularda ama neticesinde Allah sana bir akıl vermiş. Arkadaşım benim üzerimde ne kadar etkili olabilir ki?

-Bundan sonra ciddi önlemler alacağız. Çok istediği bir hediye vardı. 1 sene sonra alacaktım ben ona annesinin muhalefetine rağmen. Şimdi almayacağım. Cezası bu oldu. Onun dışında ne yapabilirim ki, çocuğu odaya mı kapatcağım?

ZEHRA ÇİLİNGİROĞLU FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

Günaydın twitter

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zehra fena yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN