Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hamdi'ye verilen ceza memnun edici

Eski eşi Hamdi Alkan hakkında 'kendisine 30 metreden fazla yaklaşmama' kararı çıkarttıran Canan Hoşgör: Şiddet uygulayanlara en büyük ceza verilmeli. Mahkemenin kararından memnunum

Giriş Tarihi: 8.3.2014
Eski eşi Hamdi Alkan'dan şiddet gördüğü gerekçesiyle boşanan Canan Hoşgör, 'Alo 183 Hayat Kurtarır: Kadına şiddete son' kampanyasının tanıtım yüzlerinden biri oldu. Yeşim Salkım, Hakan Eratik, Hande Subaşı, Sibel Turnagöl gibi isimlerin de destek verdiği projenin, geçtiğimiz günlerde W Hotel'de gerçekleşen etkinliğine katılan Hoşgör, Eylül ayında boşandığı Hamdi Alkan'a mahkemenin verdiği '30 metreden fazla yaklaşmama' kararını değerlendirdi.

'TÜM KALBİMLE KARŞIYIM'
Mahkemenin kararından memnun olduğunu belirten ünlü oyuncu, şunları söyledi: "Şiddete tüm kalbimle karşıyım. Şiddet uygulayanların psikopat, ruh hastası olduğunu düşünüyorum. Şiddet uygulayanlara caydırıcı, çok büyük cezalar verilmesi gerekir. Artık mağdurların değil, mağdur edenlerin afişe edilmesi lazım. Şiddet görenin değil şiddet uygulayanın utanması gerek."

'GÜÇLÜ OLDUM'
Hoşgör, uğradığı şiddetle 'güçlü durarak' başa çıktığını anlattı. Hoşgör, şunları söyledi: "Güçlü oldum. Her kadının içinde bununla başa çıkacak bir güç vardır. Yeter ki metodunu bulsun. İlla fiziksel şiddete maruz kalmaya gerek yok, bir laf da psikolojik şiddet sayılabilir. Şiddet; psikolojik açıdan çok yıpratıcı bir süreç elbette. Fakat bu durumda kanunlara sığınmaktan başka yapacak bir şey yok. Ben de kanunlara başvurdum, kanuni önlemlerimi aldım ve hayatıma devam ettim. Benim durumum için yapılması gereken yapıldı."

'EVİMİ BASTI' DEYİP DAVA AÇMIŞTI'
Canan Hoşgör, bir kez boşanıp yeniden evlendiği 22 yıllık eşi Hamdi Alkan'dan, kendisini Selen Görgüzel'le aldattığı gerekçesiyle 2012 yılında boşandı. Hoşgör, geçtiğimiz Eylül ayında evini basıp kendisine hakaret ettiği iddiasıyla, eski eşi hakkındat mahkemeden '30 metreden fazla yaklaşmama' kararı çıkarttı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hamdi'ye verilen ceza memnun edici
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN