'İlham konusunda bazı kıpırdanmalar var!'

Artık şarkı yazamadığını söyleyen Teoman, Mardin konserinde GÜNAYDIN aracılığıyla hayranlarına müjde verdi: Turne, yollar derken ilham konusunda içimde kıpırdanmalar var

Giriş Tarihi: 8.3.2014
Teoman, önceki gün Vodafone FreeZone sponsorluğunda gerçekleşen 'Yavaş Yavaş' isimli turnesi kapsamında Mardin'deydi. Birçok dine ev sahipliği yapan şehirde Teoman fırtınası esti. Gençler, satışa çıktığı gün biletleri biten konseri iple çekti. Bir genç kız, "Şehrimize gelmesini en çok istediğimiz sanatçılardan biri Teoman'dı. Çok heyecanlıyız ama aynı zamanda da şikayetçiyiz. Çünkü Mardin'e çok az sanatçı geliyor; gelenler de küçük salonlarda konser veriyor" diye sitem etti. Kızıltepe'de öğretmenlik yapan bir kadın ise duygularını şöyle anlattı: "Teoman konserinin biletini bulana kadar çok çile çektik. Uzaktan geldik, umarız daha çok sanatçı gelir buraya."

SİYAHLAR İÇİNDEYDİ

Bir gün önce Şanlıurfa'da konser veren Teoman, Mardin'e gelir gelmez provalara başladı. Akşam ise Artuklu Üniversitesi'nde sevenleriyle buluştu. Siyahlar içinde sahneye çıkan ünlü rock'çı 'Renkli Rüyalar Oteli' şarkısıyla da müthiş bir giriş yaptı. Karizmasıyla hayranlarını büyüleyen sanatçı, mütevazı bir tavırla teşekkür edip sevilen şarkılarını söylemeye devam etti. Kısa bir süre önce baba olan Teoman'ın diginliği sahneye de yansıyor. Konserin akustik olması bir yana, sahnenin bir ev gibi dekore edilmesi de Teoman'daki değişimin bir göstergesi sanki... Konserin hafızalara kazınan anlarından biri; Teoman'ın 'İstanbul'da Sonbahar' şarkısını seslendirirken ıslıkla yaptığı performans. Konserde dikkat çeken başka bir detay ise; seyirciler arasında orta yaştaki hayranlarının çokluğu. 1.5 saat sahnede kalan Teoman, konserin yarısından sonra eski günlerindeki gibi mikrofonu kablosuyla birlikte boynuna dolayıp söylediği 'Güzel Bir Gün Ölmek İçin' şarkısıyla herkesi ayaklandırıyor. 'Zamparanın Ölümü' şarkısında herkesi ayakta görmek istediğini söyleyen Teoman, müthiş bir final yaparak Mardin'e veda etti.

SAHNE ODAM GİBİ

Mardinliler; bu konserin şehirlerindeki gelmiş geçmiş en kaliteli konser olduğu yönünde hemfikir. Konser sonrası GÜNAYDIN'ı kulisine davet eden Teoman, özel orkestrası ile birlikte poz verdi. Ünlü rock'çı konserleriyle ilgili samimi açıklamalar da yaptı: "Yaklaşık bir yıldır konser veriyorum. Ancak az sayıdalar ve kendi seçtiğim mekanlarda sahneye çıkıyorum. Mardin'de olmak müthiş; her şeyiyle muhteşem bir şehir. Vodafone Free- Zone ile 'Yavaş Yavaş' turnesi kapsamında yaklaşık 15 şehirde akustik konserler vereceğim. Repertuvarımda daha önce çalmadığım, akustik konsepte uygun şarkılarıma daha fazla yer verdim. Bu projeyi iyi ki yapmışım. Bu performansı, özellikle belirli sayıda oturma kapasiteleri olan küçük salonlarda yapmayı tercih ettim. Sahnenin kendi odamı andıran dekorunda seyirciyle yakın temasta olabilmek için tasarladık."

'GENÇLİK BİR KERE YAŞANIR'
Liselerarası Müzik Yarışması'nda jüri üyeliği de yapan Teoman, "Vodafone FreeZone'un özgürlük çağrısını iki yıldır birlikte gençlere ulaştırıyoruz. 'Gençlik bir kere yaşanır, özgürce yaşa' söylemini destekliyorum. Büyük bir merakla Liselerarası Müzik Yarışması'nın final gününü bekliyorum" dedi. Vodafone FreeZone'un desteğiyle, yarışmanın birincisine müzik koçluğu yapacağını da söyleyen sanatçı, "Benim için farklı bir tecrübe olacak" diye konuştu. Geçtiğimiz günlerde "Şarkı yazmak için eskisi gibi ilham gelmiyor" diyen Teoman, hayranlarına bir de müjde verdi: "Turne, yollar derken ilham konusunda içimde kıpırdanmalar var."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İlham konusunda bazı kıpırdanmalar var!'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN