Moda haftası 22 defile 45 şovla geliyor

Giriş Tarihi: 8.3.2014

10-14 Mart'ta gerçekleşecek olan Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul; toplamda 22 defile ve 45 şova evsahipliği yapacak. Bu yılki moda haftasının konuğu ise Georgia May Jagger olacak

İstanbul, 10-14 Mart tarihlerinde bir kez daha Mercedes- Benz Fashion Week Istanbul presented by American Express'e ev sahipliği yapıyor. Etkinliğe sayılı günler kala, organizasyonun sahibi IMG Doğuş Moda Direktörü Banu Bölen ile moda haftası hakkında konuştuk:
14 Mart'ta sona erecek olan moda haftasında 22 defile ve toplamda 45 şov var.

KÜÇÜK JAGGER GELİYOR

Moda haftasına hazırlık sürecinde, çözüm ortaklarımızı da hesaba katarsak, 100 kişilik bir ekibin işin mutfağında çalıştığını söyleyebiliriz.
İki sezondur sunumlara ev sahipliği yapan 'Studio' alanında bu sene tasarımcıların yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri mini defileler göreceğiz.
Bu sene Rolling Stones'un solisti Mick Jagger'ın küçük kızı top model Georgia May Jagger; Mercedes- Benz Türk'ün davetlisi olarak Mercedes- Benz Fashion Week Istanbul'a katılacak.
Jagger, 11 Mart Salı günü Gül Ağış'ın 'Mercedes-Benz presents Lug Von Siga' defilesini ön sıradan izleyecek. Ayrıca 40 kişilik bir yabancı satın alma heyetini ve dünya basınından temsilcileri de etkinliğimizde ağırlayacağız.

70'İN ÜZERİ NDE BAŞVURU
Mini defile gerçekleştirecek isimler arasında; İpek Arnas, Özlem Ahıakın, Ayhan Yetgin, Meltem Özbek, Özlem Erkan, Eda Güngör, Gülçin Çengel, Zeynep Mayruk ve Zeynep Erdoğan bulunuyor.
Moda haftasına bu sezon 70'in üzerinde başvuru oldu ve bu başvurular arasından 45 isme programda yer verebildik.
Koleksiyonlardaki bütünlük ve tasarım, markanın konumlandırılması, koleksiyonların devamlılığı, bir defile ya da sunum sürecini yönetebilecek ekibe sahip olup olmaması; seçim sürecimizde etkili olan değişkenlerden bazıları.

BU YILKİ DESTEK GÜL AĞIŞ'A

Genel olarak Türk tasarımcılar, bu kadar profesyonel ve uluslararası bir ekibin hazırladığı böyle bir etkinliğe katıldıkları için çok mutlular. Etkinliğin profesyonel vizyonu; tasarımcıların da hazırlık süreci ve zamanlamalara dair kendilerini geliştirmelerine olanak tanıyor.
Mercedes-Benz, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de her sezon seçtiği tasarımcının defilesini 'Mercedes-Benz presents' ismi ile destekliyor. Özlem Kaya ve Zeynep Tosun'un ardından bu sezon Mercedes- Benz; Lug Von Siga markasıyla Gül Ağış'ı destekleyeceğini açıkladı.

HEDEFİMİZE YAKLAŞIYORUZ

Mercedes-Benz ve IMG'nin profesyonel yaklaşımıyla etkinlik her sezon daha da gelişerek, İstanbul'u bir moda merkezi olarak konumlandırma hedefine bizi daha da yaklaştırıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Moda haftası 22 defile 45 şovla geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN