Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Üftade' dönem insanını çok güzel tarif ediyor

ATV'de yayınlanan 'Bugünün Saraylısı' dizisinde rol alan Nazan Kesal, canlandırdığı 'Üftade'nin insani bütün duyguları taşıdığını söylüyor: 'Üftade' karakteri zamane insanını çok güzel tarif ediyor

Giriş Tarihi: 17.3.2014
Nazan Kesal, 'Kayıp Şehir' isimli diziyle adını duyurmuştu. ATV'de yayınlanan 'Bugünün Saraylısı' adlı dizide ise 'Üftade' adlı karakteri canlandıran Kesal ile yeni dizisini konuştuk...

Çekimler nasıl gidiyor?
Yeni bir senaryo grubumuz var. Her şeyi o senaryo grubuyla oturttuk. 'Bugünün Saraylısı', seyirci ile çok güzel bir temas kurdu. Sokağa çıktığım zaman 7'den 77'ye herkesin bu diziyi izlediği fark ediyorum.

Bu dizide oynamayı neden kabul ettiniz?
Refik Halit Karay'ın en sadık okuyucularındanım. Eserin ona ait olması karar vermemde etkili oldu. 'Kayıp Şehir'deki 'Meryem' rolünden sonra 'Üftade' karakteri ile ters köşe yapmak istedim; risk aldım.

'Üftade' karakterinde sizi cezbeden neydi peki?
'Üftade'nin en etkileyen yanı; karakterinin hem iyi, hem de kötü özellikler taşıması. İnsana ait çelişkili duyguların hepsini taşıyor. Aslında günümüzde kimin iyi, kimin kötü olduğu o kadar bulanık ki... İyi dediğiniz insan kötü çıkıyor, kötü dediğiniz insan sizi şaşırtabiliyor. 'Üftade' karakteri zamane insanını çok güzel tarif ediyor yani. İnsana ait tüm duyguları taşıdığı için beni şaşırttı bu karakter. Ben de seyirciyi şaşırtmak istedim.

Dizinin senaryo grubunun değişmesi diziye nasıl yansıdı?
Yönetmenimiz de değişti. Bunların hepsi seyircinin çok sevdiği işe ivme kazandırmak için yapılan hamlelerdir. Yeni kan, yeni kalemler; işin heyecanını artırıyor.

Dizi senaryolarının romanlardan esinlenerek yazılması çok eleştirilmişti. Bu konuda siz ne düşünüyor sunuz?
Romanlardan esinlenmek kolaya kaçmak değildir tam tersi iyi bir edebi uyarlama yapmak çok takdir edilecek bir şeydir.

Sizin senaryo çalışmalarınız var mı?
O işi eşim Ercan Kesal yapıyor. Eli kalem tutan bir oyuncu değilim. İyi yazılmış senaryolarda oynamak benim asıl görevim.

Yeni projeleriniz var mı?
Yakında 'Heyecan Daire' isimli sinema filmim vizyona girecek. Nisan'da ise 'Toz Bezi' isimli bir sinema filminin çekimlerine başlayacağız. Filmde her gün temizliğe giden, gündelikçi bir kadını canlandıracağım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Üftade' dönem insanını çok güzel tarif ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN