Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Benim lüksüm her an göz önünde olmamak

Romantik şarkıların ünlü sesi Yonca Lodi: İşim olduğu zaman konuşmayı seviyorum. Her dakika göz önünde olmak istemiyorum. Bu; benim lüksüm, kendime sağladığım bir konfor

Giriş Tarihi: 19.3.2014
Müzik kariyerini 90'lı yıllardan bu yana sürdüren Yonca Lodi, '12 Ay' isimli yeni albümünü çıkardı. Her albümünde çıtayı biraz daha yükselttiğini söyleyen Lodi, GÜNAYDIN'ın sorularını yanıtladı...
Albüm için hayranlarınızı biraz beklettiniz sanki...
Son albümüm 'Milat', 2010'da çıkmıştı. Ondan sonra iki single çıkardım. Bu sürede de yeni albümümü hazırlıyordum. Hep bir proje içinde olduğum için kendimi ara vermiş gibi hissetmiyorum.

NAHOŞ ŞEYLER YAŞAMADIM
Belki de çok fazla göz önünde olmadığınız için öyle algılanıyor olabilir.
Beni artık az-çok tanıyor herkes. Ben işim olduğu zaman konuşmayı seviyorum. Her dakika göz önünde olmak istemiyorum. Bu, benim lüksüm, kendime sağladığım konfor. Bu camiadan ve pembe dünyadan biraz uzaklaşınca, iyi şeyler üretmek için daha fazla fırsatım oluyor. Uzaklaşınca doluyorsunuz ve anlatacak şeyleriniz oluyor.
Bu bir kendinizi koruma içgüdüsü olabilir mi peki?
Belki de böyle yaşadığım için çok nahoş şeylerle karşılaşmadım. Bugüne kadar ünlü olmanın getirdiği bir sıkıntı yaşamadım; hep güzel taraflarını yaşadım. Hep sevgi ve saygı dolu tepkiler aldığım için çok şanslıyım. Ben de hayatıma çok dikkat ediyorum tabii ki. 'Acaba ne derler?' diye değil de, tarzıma uygun olarak yaşıyorum. Şöhret, belli bir yaşa geldikten sonra insanı bozabilecek bir şey değil. Belli bir çizgim var, o çizgiyi de doğru yansıttığımı düşünüyorum.
Peki '12 Ay' nasıl bir albüm oldu? '
12 Ay', sözlerini Hakkı Yalçın'ın yazdığı bir şarkı. Albümün hazırlık süreci epey uzun sürdü. Bir önceki albümüm 'Milat' çok başarılı oldu. O yüzden bir sonrakine daha çok titizleniyor insan. Her seferinde biraz daha çıtayı yükseltmek gerekiyor. Hiçbir zaman 'Üç-beş şarkı yapayım yeter' diye düşünmedim. Önceki albümün teması 'umut'tu. Bu ise biraz daha aşk kokan bir albüm oldu.
Albümde, yaşadığınız aşkları mı anlattınız?
İçinde, yaşadığım duygular var; hayal kırıklıklarım, gurur duyduklarım, mutluluklarım, hüsranlarım... Sadece şarkı söyleyen bir kadın değilim; duygularımı harmanladığım bir iş yapıyorum. Şu anda aşkım; oğlum... İzlediğim filmlerden, okuduğum kitaplardan sonra çok şarkı yazdığım da oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Benim lüksüm her an göz önünde olmamak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN