ABD sinemasının keşfi: Cin

Michigan'da çekilen, senaristliğini ve yönetmenliğini Ajmal Zaheer Ahmad'in üstlendiği 'Jinn' isimli korku filmi; 4 Nisan'da gösterime giriyor. Filmde, Türk sinemasında başrolde olan cin teması işleniyor

Giriş Tarihi: 23.3.2014
Sinemamızın endüstri olmaya çalıştığı bu dönemde her ne kadar 'Türk korku sineması' diye bir tür oluşmadıysa da, bu türün Türkiye'deki en önemli ismi Hasan Karacadağ. Karacadağ, bu zamana kadar çektiği bütün filmlerinde hep 'cin' temasını işledi. Bilgisini yeteneğiyle harmanlayıp gösterime soktuğu, 'cin'leri konu alan her filmiyle de azımsanmayacak bir başarı elde etti. Tabii ki küçük bütçelerle çekilen bu filmler, görsel efektleriyle de dikkat çekti.

BÜTÇESİ 15 MİLYON DOLAR!
'Bu filmler Hollywood'da çekilse nasıl olurdu?' sorumuzun cevabı ise fazla gecikmedi. Yani milyonlarca dolara malolan filmlerle dünya sinemasına hükmeden ABD sineması da cinleri keşfetti. Çekimleri Michigan'da gerçekleştirilen, senaristliğini ve yönetmenliğini Ajmal Zaheer Ahmad'in üstlendiği 'Jinn', 4 Nisan'da gösterime girecek. Böylece Türk korku sinemasında başrolde olan cin teması, artık ABD sinemasına da sıçramış olacak. Filmin bütçesi 15 milyon dolar. Fakat bu bütçe sizi çok da kandırmasın; çünkü izleyiciye 15 milyon dolarlık bir görsel efekt seyri sunmuyor. Türk korku sinemasında kendine başarılı bir yer edinmiş olan Hasan Karacadağ, Exxodus Pictures tarafından beyaz perdeye aktarılan 'Jinn' ile ilgili olarak şunları söylüyor: "Amerikan sinemasında konu bitti. Artık insanlar sapık, şeytan ve hayalet filmlerinden korkmuyor, yeni konular arıyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD sinemasının keşfi: Cin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN