Bana kalsa çok ünlü olmayı asla istemem

'Bugünün Saraylısı' dizisinde 'Elmas' karakterini canlandıran Dilek Çelebi, "Bana kalsa çok ünlü olmayı asla istemem. Çevremin değişmesinden korkarım. Ben mahallede yaşamayı severim" diyor

Giriş Tarihi: 25.3.2014
ATV ekranlarında yayınlanan 'Bugünün Saraylısı' dizisinin kadrosuna 'Mahşeri Cümbüş' adlı komedi grubuyla ünlü olan Dilek Çelebi de katıldı. Dizide; evin hizmetlisi 'Elmas'ı canlandıran Çelebi, yeni projesini anlattı...
Ankara'dan İstanbul'a geliş hikayeniz nasıl oldu?
Üniversitede arkadaşlarımızla beraber, yaratıcı drama dersinde doğaçlama tiyatroyla tanıştık. Sonra bu işi profesyonel olarak yapmaya karar verdik. Ankara'da okurken barlarda, kafelerde oynuyorduk. Daha çok seyirciye ulaşmak isteyince aynı ekolden geldiğimiz arkadaşlarla İstanbul'a taşındık.

OKULUN ŞIMARIKLARIYDIK
Riskli bir karar değil miydi?
Okulun şımarık çocuklarıydık ve Devlet Tiyatrosu'nda oyunculuk yapmak istemiyorduk. Birlikte oyun oynamaktan keyif alıyorduk. Buraya gelince tesadüfen Osmantan Erkır'la tanıştık. Sahnede yaptığımız şeyin aynısını ekranda yaptık.
Peki 'Bugünün Saraylısı' dizisine nasıl dahil oldunuz?
Başka projeler hakkında görüşürken, 'Bugünün Saraylısı' dizisinin ekibinden teklif geldi. Aile komedilerinde yer almıştım. İlk kez bir dramanın içinde, komik bir unsur olarak yer alıyorum. Benim için de keyifli bir deneyim oluyor.

KENDİMİ BİR ŞEY SANMAM!
Sette ekibin ritmini değiştiriyor musunuz?
Evet. Aslında benim sahnelerim daha komikti ama "Bu dizi için çok fazla kaçtı" dediler. Komedinin içerisinde abartı vardır ama dramanın içinde bunu minimal yapmak daha keyifli.
Programla tanınır olmaya başladınız. Peki yaşantınız değişmedi mi?
Yaptığım işi farklı görüp yaşamıyorum. Kimseye de öyle yaşatmıyorum. Olması gerektiği gibi davranıyorum. Kendini bir şey zannetme durumum olmadığı için başkaları da beni bir şey sanmıyor. Bana kalsa, çok ünlü olmak istemem.
Neden ünlü olmak istemezsiniz?
Çevremin ve muhitimin değişmesinden korkarım. Ben lojmanda büyümüş bir insanım; mahallede yaşamalıyım. Anahtarımı birine teslim edebilmeli, o kişiye güvenebilmeliyim. Beni böyle ilişkiler besliyor.

KAVGA DEDİĞİN SAHNEDE BİTER
'Mahşer-i Cümbüş' ekibiyle uzun yıllardır birliktesiniz; anlaşmazlık çıkmıyor mu?
Eğer 'Gül gibi anlaşıyoruz' dersem, sahtekarlık olur. Dönem dönem birbirimize kızdığımız oluyor. Ama bizde kavga sahnede bitiyor. Bütün sırrımız da bu zaten.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bana kalsa çok ünlü olmayı asla istemem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN