ABD'den istediğinizi getirtmek çok kolay

Amerikadaniste.com adresli internet sitesi, Yeni Dünya'dan alışveriş yapmayı sevenlerin büyük ilgisini çekiyor. Site, sizin için ABD'den adres alıyor

Giriş Tarihi: 29.3.2014
Alışveriş sitelerinin sayısı her geçen gün artıyor. Ancak bu sitelerden birinin çalışma şekli ve amacı diğerlerinden çok farklı. Amerikadaniste. com, aslında 2006 yılında kurulan ancak son dönemde gittikçe daha da popülerleşen bir alışveriş sitesi. Site; Amerika'daki internet sitelerinden online alışveriş yapmak isteyenlere, Amerika'da bir posta adresi sağlıyor ve bu adrese gelen paketlerin Türkiye'deki adreslerine ulaşmasını sağlıyor. Birçok ünlü ismin de kullandığı siteyi, kurucu ortağı Seyfi Erol anlattı:
New York'ta bir operasyon merkezimiz bulunuyor. Bu operasyon merkezinde her üyemiz için ayrı ayrı posta kutusu belirliyoruz. Amerikadaniste. com kullanıcıları 15 dolar karşılığında üye olarak Amerika'da fiziksel bir posta adresi sahibi oluyorlar. Üyelik ücretimiz ise 75 dolar.

İHTİYACI FARK ETTİK

Amerikadaniste.com'u kurmadan önce, başka bir web projesi için Türkiye'ye yaptığım bir ziyaret sırasında özel bir Ethernet kartına ihtiyaç duyduk. Türkiye'deki tüm büyük distribütörleri aramamıza rağmen hiçbir yerde bulamadık. Getirmelerini istediğimizde de en erken 30 gün içinde ulaştırabileceklerini söylediler. Oysa bizim iki gün içinde bu kartı almamız gerekiyordu. Herkesin buna benzer ihtiyaçları olabileceği düşüncesinden hareketle Amerika'dan Türkiye'ye kolay ve hızlı bir paket yönlendirme hizmeti olsa ne iyi olur diye düşündük.
Geçtiğimiz Kasım ayına kadar pazarlama faaliyetlerini minimumda tutuyorduk. Servisimizden memnun kalan üyelerimizin birbirlerine anlatması ile kulaktan kulağa yayıldık.
Başlangıçta sadece yurt dışında yaşamış ya da yurt dışından alışveriş yapan kişiler sitemizden haberdarken, bugün e-ticaret kullanıcılarının daha geniş bir kısmına ulaşıyoruz.
Güzide Duran Aksoy, Sinan Güler, Asena Erkin, Ebru Akel, Ceyda Düvenci üyelerimiz arasında yer alıyor.
Ünlüler daha çok kıyafet alışverişi yapıyor.
Siteden en çok; Ralph- Lauren.com, Victoria's Secret, Neiman Marcus, Zappos.com, Amazon.com internet siteleri için yararlanılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'den istediğinizi getirtmek çok kolay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN