Ben de 'Savcı Leyla' gibi delikanlı kızım!

Kurtlar Vadisi: Pusu' dizisinin 'Savcı Leyla'sı Çiğdem Batur: 'Leyla'nın mesleğinde güçlü, delikanlı bir kız olduğunu düşünüyorum. Ben de dürüst biriyim. Bu anlamda 'Savcı Leyla' ile çok benziyoruz

Giriş Tarihi: 30.3.2014
ATV ekranlarının perşembe akşamlarına damga vuran dizisi 'Kurtlar Vadisi: Pusu'nun başarılı oyuncularından Çiğdem Batur, diziyi ve kendisiyle ilgili bilinmeyenleri anlattı...

'Kurtlar Vadisi: Pusu'da dört sezondur rol alıyorsunuz. Çekimler nasıl gidiyor?
Çok keyifli ve güzel gidiyor. 'Kurtlar Vadisi: Pusu', içinde olmaktan keyif aldığım bir proje ve çok keyifli bir ekiple çalışıyorum. Senelerin vermiş olduğu tecrübe, set içindeki ilişkilere de çok güzel yansıyor. Ayrıca ekrandan göründüğü gibi değil, aksine kamera arkasında çok eğlenceli ve gülen bir ekip var. Tabii ki çekimler çok yoğun, sonuçta haftalık bir iş çekiyoruz.

DİZİNİN MİSYONU VAR
Seyirci, iki sezondan sonra aynı diziyi izlemekten sıkılır. Çünkü diziler genelde konu tekrarına düşer. 'Kurtlar Vadisi: Pusu'da böyle bir durum söz konusu değil mi?
Her şeyden önce oyunculuk anlamında beni besleyen bir senaryo var. Oyunculuk bir motivasyon işi... Rolü sevdiğiniz sürece yaratıcı oluyorsunuz ve bundan da keyif alabiliyorsunuz. O yüzden çok kısa süre önce bir tiyatro oyununu bitirdim. Çünkü motivasyonumu kaybetmiştim. Role yeterli özeni gösteremeyeceğimi düşündüğümden bırakmayı seçtim. Beni mutlu etmeyen rolü oynamayı sevmiyorum. Ama 'Kurtlar Vadisi: Pusu'daki 'Savcı Leyla' çok başarılı bir karakter. Dördüncü sezonuma girmeme rağmen dizi halen beni motive ediyor. Hâlâ aynı keyifle, şevkle devam ediyorum.

'Kurtlar Vadisi: Pusu', Türk televizyonunun fenomenlerinden. Bir dizi, 10 yıl sürebilir mi sizce?
Sürebiliyormuş. Aslında bunun örnekleri de var. Yerlilerde 'Bizimkiler', yabancı dizilerden 'Yalan Rüzgarı'. Bir de 'Kurtlar Vadisi: Pusu'... Ben dizimizin bir misyonu olduğunu düşünüyorum. Çünkü güncel olayları takip etmesinin yanı sıra insanları bilinçlendiren de bir iş. O yüzden dizimizin önemli bir proje olduğunu düşünüyorum. Oradaki her olayın, yazılan her sahnenin bir amacı ve gideceği bir yer var. O yüzden de normal bir dizi olarak adlandıramayız. Bence başarımızın sırrı da bu.

'SAVCI HANIM' DİYORLAR
'Savcı Leyla' karakterini canlandırıyorusunuz. Sokakta 'Savcı Leyla'ya tepkiler nasıl?
Sokakta "Savcı Hanım, hoşgeldiniz" diye karşılanıyorum. "Çiğdem Hanım hoşgeldiniz" dediklerinde şaşırıyorum (Gülüyor). 'Savcı Hanım' çok alıştığım bir isim oldu. Ben insanların rolümü bu kadar benimsemelerini seviyorum. 'Leyla'nın mesleğinde güçlü, delikanlı bir kız olduğunu düşünüyorum.

'Savcı Leyla' karakteri için "Delikanlı Kız" dediniz. Siz nasılsınızdır fikir ve davranışlarınızda?
Ben de dürüst biriyim. Bu anlamda 'Savcı Leyla' ile benziyoruz. Eğer delikanlılık buysa, ben de delikanlı bir kızım. Hayatım boyunca maddi-manevi kendi ayakları üzerinde durmuş biriyim. Hep tek başıma var olmaya çalıştım. Erkek gibi, delikanlı bir kız olduğum için her zaman gurur duyarım.

ÖZEL HAYATIMDA KENDİMİ NADASA BIRAKTIM, BÖYLE İYİYİM
Sokakta tanınmak sizi rahatsız ediyor mu?
Rahatsızlık veriyor dersem terbiyesizlik etmiş olurum. Çünkü bizler; insanlar bizi görsün, yaptığımız işi beğenip takdir etsinler istiyoruz. Kalkıp da insanlar sizi tanıdığında ya da fotoğraf çektirmek istediğinde onları terslemek bence çok büyük bir terbiyesizlik... Tanındığım için sıkılmaktan ziyade şükrediyorum.

Özel hayatınız nasıl gidiyor?
Özel hayatıma vakit ayırmaya çalışıyorum ama yine de iş hayatım çok yoğun. Şu an hayatımda biri yok. Özel hayatımda kendimi nadasa bırakmayı seviyorum. İkili ilişkilerde hiçbir şeyi zorlamıyorum. Hayatımdan gayet memnunum, böyle iyiyim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ben de 'Savcı Leyla' gibi delikanlı kızım!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN