'Yasak'a dev prodüksiyon ve iddialı kadro

Fikret Kuşkan, Deniz Çakır ve Burak Yamantürk'ün başrollerini paylaştığı 'Yasak' dizisi, yakında ATV'de başlıyor. Osmanlı döneminde geçen dizi için Karaköy Limanı'nın bir benzeri inşa edildi, döneme uygun binalar ve araçlar yapıldı

Giriş Tarihi: 30.3.2014
İddialı prodüksiyonu ve zengin oyuncu kadrosuyla dikkat çeken 'Yasak', yayınlanan ilk fragmanıyla şimdiden büyük beğeni topladı. Yakında ATV'de ekrana gelmeye başlayacak olan dizinin hikayesi, Osmanlı İmparatorluğu'nun son yıllarında geçiyor. Yapımcılığını Erol Avcı'nın, yapımını TMC'nin üstlendiği 'Yasak'ı; 'Binbir Gece', 'Aliye' ve 'Zerda' gibi dizilerin yönetmeni Kudret Sabancı yönetiyor. Türkiye'nin ilk kadın romancısı Fatma Aliye'nin 'Muhadarat' adlı romanından ekrana uyarlanan dizinin senaryosunu; Emre Özdür, Volkan Sümbül, Ali Demirel ve Meryem Gültabak kaleme alıyor. Yaklaşık bir yıl süren senaryo çalışmaları ve dört aylık detaylı set hazırlıklarının ardından çekimleri Beykoz Kundura Fabrikası'nda başlayan dizinin oyuncu kadrosunda; Fikret Kuşkan, Deniz Çakır ve Burak Yamantürk'ün yanı sıra Ezgi Eyüboğlu, Hakan Yufkacıgil, Gürbey İleri, Buket Dereoğlu, Tuğçe Kumral gibi oyuncular da yer alıyor.

KARAKÖY LİMANI YENİDEN YAPILDI!

Dizinin çekimleri için Beykoz Kundura Fabrikası'ndaki 10 dönümlük alana set kuruldu. Osmanlı döneminin ekrana yansıtılabilmesi için Karaköy Limanı, Beykoz'daki platoda adeta yeniden inşa edildi. Bin metrekarelik alanda kurulan liman meydanına, Fikret Kuşkan'ın canlandırdığı 'Nazım' karakterinin şirketi için 600 metrekarelik bir bina kuruldu. Ayrıca; Burak Yamantürk'ün oynadığı 'Nejat' karakterini İstanbul'a getiren tren de döneme uygun olarak yeniden tasarlandı.

İKİ AYDA BİN KOSTÜM DİKİLDİ
Dönemi yansıtmak için titiz bir çalışmayla ekrana gelmeye hazırlanan 'Yasak'ın kostümleri de özel tasarlandı. Dizinin kostümleri için sette 300 metrekarelik bir dikim atölyesi kurulurken, yaklaşık iki ayda bin adet kostüm dikildi. Kostüm ve aksesuvarlar için 3 bin 500 metre kumaş kullanıldı.

İMKANSIZ BİR AŞK ÖYKÜSÜ
'Yasak'ın konusu ise şöyle: Dönemin önde gelen işadamlarından 'Nazım Bey', eşinin ölümünden sonra uzun yıllar süren yalnızlığını, memur bir babanın kızı olan 'Calibe'nin aşkıyla unutur. Hiç düşünmeden 'Calibe' ile evlenmeye karar veren 'Nazım Bey', bu evlilikle birlikte 'Calibe'nin geçmişini de hayatına sokacağını bilmemektedir. 'Calibe', önüne dünyaları seren, ona kendini değerli hissettiren, hayran olduğu kocası 'Nazım Bey' ile yıllarca evlilik hayali kurduğu çocukluk aşkı 'Nejat'ın arasında kalır. Dizi; bir kadının hırsı, bir adamın yalnızlığı ve bir başka adamın hayal kırıklığı ile mücadelesi ve her gün yeniden kurduğu hayallerini anlatıyor. Ortaya çıkan aşk düğümü, çözülmesi zor bir hal alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yasak'a dev prodüksiyon ve iddialı kadro
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN