Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirkubuz 'Kor' filmiyle geliyor

Yönetmen Zeki Demirkubuz, 10'uncu filmi 'Kor' için kolları sıvadı. Üç kişi arasında geçen bir aşkın anlatıldığı film, uluslararası festivallerde de gösterilecek

Giriş Tarihi: 6.4.2014
Usta yönetmen Zeki Demirkubuz'un 10'uncu film projesinin detayları belli olmaya başladı. Henüz oyuncu kadrosunu kesinleştiremeyen Demirkubuz'un 'Kor' adlı yeni filmi, şimdiden uluslararası destek fonlarında ve festivallerde adından söz ettiriyor. Üç kişi arasında geçen bir aşkın anlatıldığı dram ağırlıklı proje için birçok uluslararası festivale filmin İngilizce sinopsis'ini yollayan yönetmen, 18. Busan Uluslararası Film Festivali'ne kabul edildi. İngilizce adı ' Ember' olan film için yoğun bir çalışma temposuna giren Demirkubuz, bütün bu gelişmelere rağmen Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü bünyesindeki Sinema Destekleme Kurulu'ndan gelen haber ile büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Demirkubuz'un değerlendirilmeye alınan filmi, destekleme kurulu tarafından bir sonraki kurulda görüşülmek üzere geri çevrildi. Demirkubuz, destekleme kurulundan gelen bu haber üzerine uluslararası destek fonları ile olan görüşmelerini hızlandırdı.

'Sağ Salim 3' çekilecek

Ersoy Güler'in yönetmenliğini yaptığı ve ilk olarak 2012 yılında gösterime giren 'Sağ Salim' isimli komedi filmi, izleyici ve yapımcının isteği doğrultusunda seri film haline geldi. İlkinde 65 bin kişiye ulaşan film, 2014 yılında çekilen serinin ikinci filmi 'Sağ Salim 2: Sil Baştan' ile 500 bin kişiye ulaştı. Bir reklam filmi ile ünlenen Burçin Bildik'in başrolünü oynadığı filmin üçüncüsü de 2014 yılının sonunda geliyor. Filmin başrolünde yer alan kahramanının başına gelen komik olayların işlendiği filmin üçüncüsünde kadın oyuncu olarak kimin oynayacağı şimdiden merak konusu oldu. Çünkü serinin ilk filminde Fulya Zenginer rol almış ve filmi 65 bin kişi izlemişti. Serinin ikinci filminde ise başrol Ezgi Asaroğlu'na verilmiş ve film, 500 bin kişiye ulaşmıştı. Yönetmen Ersoy Güler, bu filmde de bir anlamda kendisine uğurlu gelen Ezgi Asaroğlu'na rol vermek istiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirkubuz 'Kor' filmiyle geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN