Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her zaman bir B planım vardır

Oyuncu Ümit Erdim, hayata karşı temkinli olduğunu söylüyor: Hayatımda hiçbir yere geç kalmışlığım yok. Her zaman bir 'B planı'm vardır. Bununla gurur duyarım çünkü bu özellik bana babamdan geçmiştir

Giriş Tarihi: 8.4.2014
'Doksanlar' dizisinin oyuncusu Ümit Erdim, Esquire dergisinden Tolga Üyge'ye hakkında merak edilenleri anlattı...
İlişkide bazen ne olduğu belli değildir. Birlikte olduğunuz kişi 'Adını koyalım' derse, nasıl bir tepki verirsiniz?
'Adını koyalım' cümlesini net olarak duydum. Bu cümle, gerçekten çok çirkin bir cümle. Buna çeşitli cevaplar verdiğim oldu. En fenası sanırım, "Ben isimsiz kahramanları daha çok severim" dememdi.

Fakat kadınlar bu konuda daha hassas...
Hassaslar tabii. Kadınlar, karşılarındaki en değer vermedikleri adamdan bile her şeyi gümüş tepside ister. Eh, o da onların doğası. Ona da saygı duyuyorum.

EVLİLİĞE UZAK DEĞİLİM
'Aman ilişkiyi hemen tüketmeyeyim' diyen tiplerden misiniz?
Hiç öyle tavırlarım yoktur. Ne yaşamak istiyorsam onu yaşarım. 'Carpe diem' kafası vardır bende. İlişkiyi ilişki gibi yaşarım; kız arkadaşımı hayatımın merkezine koyarım, hoşuna gitmeyen şeylerden kaçınırım.

Peki, bir anda böyle 'gaza gelip' evlenir misiniz?
Evlenirim. Olabilir. Evlilik kurumuna kendimi uzak hissetmiyorum. Bu konuda bir çabam yok ama olursa hiç kaçmam.

Genel olarak hayatta temkinli biri misiniz?
Kesinlikle öyleyim. Hayatımda hiçbir yere geç kalmışlığım yok. Asla geç kalmam. İstanbul trafiğini bile hesaba katarak hareket ederim. Her zaman bir 'B planı'm vardır. Bu özelliğimle gurur duyuyorum çünkü bu özellik bana babamdan geçmiştir. Babam bu konuda müthiştir. Mesela; babama diyeyim ki 'Baba, ben İzmit'ten seni alacağım ve Ankara'ya devam edeceğiz'; babama o görevi yükledin mi, ondan sonra ona uyku yok. 'Akşam saat 19.00'da seni alacağım" dersen, saat 18.45'te orada olmuştur bile. Hatta 18.50'de seni arar 'Neredesin?' der.

Babanızdan aldığınız ama hayatınızı zorlaştıran bir özellik var mı?
Aynı özellik, bir bakıma hayatımı zorlaştırıyor da. Bu geç kalmama takıntısı... Ev arkadaşım var; uyanmak bilmez. Hatta ona "Git bir kolesterolüne falan baktır" diyorum. Ağırkanlı, belki kanı ağır diye uyanmıyordur, bilmiyorum. Ama işte ben geç kalmadığım için ev arkadaşım Doğan'ı kaldırmaya çalışırken acayip stres oluyorum.

RALLİ ARACI ALDIM

Hâlâ motosiklet kullanıyor musunuz?
Eskisi kadar değil ama kullanıyorum. Şimdi de işi ralliye döndürdüm.

Nasıl yani?
Ralli aracı aldım bir tane. Bende zaten 2002 yılından beri bu tutku vardı. Kocaeli'ndeki rallilerde, işin mutfağında da bir şekilde gönüllü olarak çalışırdım. Çünkü federasyonuyla, diğer ögeleriyle büyük bir organizasyon. Her yerinde çalıştım rallinin. Sıra yarışmaya geldi. Geçen sene üç yarışa katıldım. Şimdi sezonun başından itibaren ralli şampiyonasını takip edeceğim. Tabii ki çok güçlü rakiplerim var. Bir Japon balığı olarak piranaların arasına atlayacağım.

AYRILIK KONUŞMASI BENİ ÇOK GERER
Ayrılık konuşmaları sizi gerer mi?
Gerer, oldukça gerer.

Ne diyeceğinizi bilemediğiniz bir ayrılık konuşması yaptınız mı?
Tabii, başıma geldi. Aslında ne diyeceğimi çok iyi bilirim ama benim de ne diyeceğimi bilemediğim oldu. Ayrılık konuşmasına maruz kaldığım da oldu. İki taraflı, iki duyguyu da yaşadım. İkisinde de ne diyeceğimi düşünmedim. O tip konuşmalara 7/24 hazırımdır. Bu, biraz da kendimden emin olmamla alakalı. Kekelemem, takılmam. Bitmemesine uğraşacaksam da kekelemem.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her zaman bir B planım vardır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN