Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Giyilebilir sanat

Giriş Tarihi: 12.4.2014
Bu yaz 'giyilebilir sanat' terimini oldukça sık duyacağız. Birçok modaevi, çağdaş sanatın önemli isimleri ile işbirliği yapıyor. Artık sergi açılışlarında, tüm moda ahalisi boy gösteriyor. Bunun karşılığı olarak sanatçılar, defilelerin ön sıralarında boy gösteriyor.
tuval gibi...
Böylece pop art'ın çok renkli desenleri, klasik ressamların çiçeklerle bezeli doğa çizimleri ya da daha sıra dışı, fütüristik detaylar yaz sezonunda kıyafetlerimize taşınıyor. Bu trendin olumlu bir sonucu olarak; hem yaz günlerini çok daha renkli geçireceğiz, hem de şehrin sanatla buluşmasına katkıda bulunacağız. Tabii moda ve sanatın beraberliğinden doğan giyilebilir sanat, sadece tuvallerin giysilerimize yansımasıyla sınırlı kalmıyor. Takılarda, çantalarda ve özellikle ayakkabı tasarımlarımda bu trendin izlerini görmek mümkün. Örneğin Dolce&Gabbana, İtalyan mimarisinden ilham aldığı koleksiyonuyla ön plana çıkıyor. Hepimizin kalbini çalan koleksiyondaki ayakkabılar ise, adeta yürüyen biblolar gibi... Mavi'nin yaz koleksiyonunda gördüğümüz soluk neon tonlardaki abstrakt desenli tişört ve sweatshirtler de yine bu akımın yansımalarından... Takılara gelirsek... Artık ülkemizin online satış sitelerinde de bulunabilen Caia markasının altın heykelcikleri andıran kusurlu dudak figürleri de taşınabilir sanat adına güzel bir örnek.

Dekorasyon TülIN'leri
Evini yenileyenler veya yenilemeyi düşünenler, dekorasyon modasındaki yenilikleri okumadan işe koyulmayın. Kolay gelsin...
Sezonun öne çıkan akımları; eklektik, country ve geometrik.
Ekoseler, yatay veya dikey çizgiler; döşemeden perdeye, duvar kağıtlarına kadar evin her yerinde karşımıza çıkıyor. Özellikle siyah-beyaz kombinasyonu çok gözde.
Bahar aylarında evini dekore etmek isteyenler, yeşille beyazı birlikte kullanabilir. Bu iki renge pastel tonlar, çiçekli desenler eşlik edebilir.
Duvarlarda parke görüntüsü çok IN. Mekana daha sıcak ve aynı zamanda sonsuz bir görünüm katıyor.
Bahçeli evlerde minyatür botanik bahçeleri yaratmak, bu sezonun yükselen trendi.
Doğallık ve sürdürülebilirlik bu yılın teması. Yani, ekolojik bir yaşam tarzını benimseyeceğiz. Aloe vera bitkisi ve çaya evinizde yer açın.
Ev dekorasyonunda hayvan figürlerine sıkça yer verebilirsiniz. Baykuşlar, geyikler, kaplanlar, evinizin her yerinde olsun.
Eskitilmiş tarz ile geçmişe yolculuk yapın. Eskitilmiş doku ve kaba dokumalar göze çarpıyor.
İpek ve kadife kumaşlar, sezonun vazgeçilmez malzemeleri.
Kız çocuk odalarının vazgeçilmez rengi pembe, bu kez orkide pembesiyle çıkıyor karşımıza. Pembeye, ahşap malzemeler eşlik ediyor.
Ham ahşap masa, bank ve sandalyeler çok moda.
70'li yılların gözdesi olan duvar kağıdı, bu sezon hızlı bir dönüş yapıyor. Evinizin bir köşesinde duvar kağıdını özgürce kullanabilirsiniz.

TülIN

Gömlek elbise IN diyeceğim, siz de bana 'Ne zaman OUT oldu ki?' diyeceksiniz. Ee siz de haklısınız.

TülOUT

Aynalı güneş gözlüğü OUT oldu. Artık herkesin nereye baktığını görebileceğiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Giyilebilir sanat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN