Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Keratin bakımı ile harika saçlar

Parlaklık; keratin ve nemin yeterli olması ile doğru orantılıdır. Profesyonel ellerde uygulanan keratin bakımları saçı yapılandırır

Giriş Tarihi: 17.4.2014
Sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız, Harper's Bazaar dergisinde yer alan önerilere kulak vermelisiniz.
Saçımızın sürekli kabaran, elektriklenen bir görüntü alması, fönsüz şekil almaz hale gelmesi ve hatta kolay kırılması; keratin dokusunun yıpranmasından kaynaklanır. Parlaklık; keratin ve nem yeterliliği ile doğru orantılıdır.

BOYALI SAÇLAR KOPABİLİR

Yıpranmış, parlaklığını yitirmiş saçlarda keratin bakımları saça geçici bir süre için yapılanma ve parlaklık getiriyor. Keratin bakımlarının profesyonel bir şekilde uygulanması büyük önem taşıyor. Çünkü bu tip bakımların özellikle boya gibi kimyasal işlemlerle aşırı yıpranmış, kırılgan yapıya sahip saçlarda uygulanması; saçın kopması ve kırılması gibi olumsuz etkiler de yaratabiliyor.
Keratin bakımının avantaj ve dezavantajlarını bilerek bu işlemi seçmek en doğrusu. İlk olarak keratin işleminin kıvırcık saçları düzleştirme işlemi olmadığını bilmelisiniz. Saçta geçici parlaklık sağlayan bu işlem, özellikle boyalı saçlarda etkisini yitirdikçe aşırı kuruma etkisi yaratabiliyor. Keratin uygulamasının etkisi dört aya kadar sürüyor. Saçta aynı parlak ve düz görüntü için, uygulamanın yenilenmesi gerekiyor ancak işlemin sık tekrarlanması durumunda saçın hasar görme riski yükseliyor.
Keratin bakımı elektriklenen, kabaran, kolay şekil almayan saçlarda düzleştirici bir etki gösteriyor. Ev tipi şampuan ve bakım kremi şeklindeki keratin bakımları günlük bir etki sağlarken, kuaför salonlarında ısı ile uygulanan keratin bakımları dört aylık kalıcı etki gösteriyor.

Bakım ürünlerini seçerken dikkat!
Saç stilisti İbrahim Zengin, saç bakım ürünleri seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri anlattı:
Saçta yeni stiller yapmak ve yaratmak için yenilikçi olmak kaçınılmaz. Hatta bu benim işimin en sevdiğim tarafı.
Bu sezonun öne çıkan trendleri; doğallık, hafif dalgalı doğal toplanmış saçlar, ıslak görünümlü saçlar, romantik örgüler ve kısa saç stilleri.
Örgü ve atkuyrukları en favori saç görünümlerim arasında yer alıyor.
Ürün seçerken her şeyden önce kendi saçınızı tanımanız ve neye ihtiyacınız olduğunu bilmeniz çok önemli. Her saçın yapısı farklıdır ve saçınıza uygulanan işlemlere göre de ihtiyaçları farklılaşır. Bunu göz önünde bulundurarak ürün seçmeli, bu noktada gerekirse profesyonel yardım almalısınız. Saçınıza en uygun olan ürünü bulduğunuzda düzenli olarak uygulamanın da önemli olduğunu unutmayın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keratin bakımı ile harika saçlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN