Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuk televizyonculuğu konusunda iddialıyız!

MinikaÇocuk ve MinikaGO kanalları, öğretici yayınlarıyla kısa sürede ön plana çıkmayı başardı. Minika Kanalları Yayın Yönetmeni Elçin Koyuncu: Çocuk televizyonculuğunda iddialıyız. Sloganımız ise 'Eğlencenin Gücü Adına'

Giriş Tarihi: 23.4.2014
MİNİKA KANALLARI YAYIN YÖNETMENİ ELÇİN KOYUNCU
Kısa sürede en çok izlenen iki kanal olmayı başardık
Çocuk televizyonculuğu her gün yüzlerce çizgi dizi ve programın sunulduğu renkli bir yelpaze... Türkiye'de çocuklarla ilgili yayın yapan tam 23 kanal var. MinikaGo ve MinikaÇocuk da bu kanallar arasında.
Kısa sürede en çok izlenen yayınlar arasına girmeyi başaran bu iki televizyon kanalı, çocukların televizyon izleme alışkanlıklarında söz sahibi olduklarını gösteriyor. Çocuk televizyonculuğunda iddialıyız. Çocukların yaşlarına göre hazırlanan bu iki kanalın yayın akışları farklı ama sloganları aynı 'Eğlencenin Gücü Adına'.
Konusunda uzman ve dinamik bir ekip tarafından hazırlanan yayınlar, editör ve pedagoglar tarafından kelime kelime titizlikle denetleniyor.
Okul öncesi yaş grubunun izlediği MinikaÇocuk'ta yayınlanan 'İtfaiyeci Sam' ve 'Damla'nın Dolabı'nın büyük bir hayran kitlesi var.
MinikaGo'da da 7-14 yaş grubunun takip ettiği 'Ayşegül', 'Peter Pan' ve 'Küçük Prens' isimli çizgi filmler yayınlanıyor.

MİNİKA KANALLARI PEDAGOGU SENA NUR TOPAL
Miniklerin izlediği çizgi filme çok dikkat edin!
Amerikan Çocuk ve Ergen Psikiyatri Akademisi'ne göre, televizyondaki şiddete en duyarlı yaş grubu 8 ile 12. Hatta henüz 14 aylık bir çocuğun bile televizyonda izlediği şiddeti taklit edilebildiği belirtiliyor. Şu anda çocuğunuzun izlediği çizgi filmin etkileri ileride ortaya çıkıyor.
Çocuklar güce özendiği için, yapımcı onun bu ihtiyacından yola çıkarak güçlü, saldırgan, problemlerini kaba kuvvetle çözen ama bir yandan da sempatik, sihirli ve tükenmez güçleriyle her şeyin üstesinden gelen hayal kahramanlarını seçebiliyor.
Çocuğunuzun izlediği çizgi filmin en azından bir bölümünü onunla birlikte izleyin ve konu hakkında onunla konuşun.
Yetişkinler daha çok televizyonu eğlenmek amacıyla izlerken, çocuklar dünyayı tanımak için izliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk televizyonculuğu konusunda iddialıyız!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN