Aerosmith'in yaptığı reklama paha biçilmez

Aerosmith'i 14 Mayıs'ta Türkiye'ye getirecek olan Selim Sefada: Grubun solisti Steven Tyler ile Adriana Lima bu konserle ilgili Twitter'da yazıştı. Bu Türkiye için parayla ölçülemeyecek bir reklam

Giriş Tarihi: 27.4.2014
Keman virtüözü Itzhak Perlman, Zbigniew Preisner&Lisa Gerhard, Aerosmith ve Justin Timberlake gibi dünyaca ünlü grup ve starları Türkiye'ye getirecek olan MAP İletişim'in ortaklarından Selim Sefada ile konserlerin perde arkasını konuştuk. İşte, daha önce 50 Cent, Rihanna, Elton John, Duran Duran ve Tony Bennett'i Türk hayranlarıyla buluşturan Sefada'nın anlattıkları:
Ünlü isimleri Türkiye'ye getirirken bazı kriterlerimiz var. Öncelikle popüler olan, insanların dinlemekten zevk aldığı isimleri seçiyoruz.

KAPRİSLİ DEĞİLLER

Bu sene Yapı Kredi'nin 70'inci yılı için 'Good Music In Town' konserlerini düzenledik. Klasikse klasik, popsa pop; alanının en iyilerini ülkemize getirmeye çalıştık. Itzhak Perlman Türkiye'ye 20 milyon dolarlık, 300 yıllık kemanıyla geliyor.
26 Mayıs'taki Justin Timberlake konserinin çok ses getireceği şimdiden belli oldu. Biletlerin yüzde 90'ı bitti.
Justin, Türkiye'yi çok merak ediyormuş. Türkiye'ye gelen sanatçılar konserlerini verir, bir gün kalır ve giderler ama Justin üç gün kalacak. Gelmeden önce İstanbul'u araştırmış, ciddi anlamda istihbarat almış. Bizim de kendisine önerilerimiz olacak.
Şu ana kadar Türkiye'ye getirdiğimiz hiçbir sanatçıdan ilginç bir istek gelmedi, mütevazı isteklerdi hepsi. Elton John kulisine uydu yayını ve Türkiye'de bulunmayan bir bitki ile karşılama için helikopter istemişti. Onları da anlamak lazım. Turneye bir çıkıyorlar, bir sene evlerine dönmüyorlar. O yüzden onlara çok istekli ya da kaprisli olarak bakmamak gerekir diye düşünüyorum.
Geçen yıl ülkemize gelen Andre Rieu yarım sayfa ilan vererek Türkiye'deki hayranlarına teşekkür etmişti, ilan parasını da kendi cebinden verdi. Bu yıl iki konser için anlaştık.
Aerosmith 10 gün İstanbul'da kalacak. Bu Türkiye için çok güzel reklam. Geçenlerde Steven Tyler ile Adriana Lima, Twitter'da yazıştı. Tyler, "Türkiye'de konser vereceğiz. O tarihlerde Türkiye'deysen gel" diyerek Lima'yı konsere davet etti. Lima da "Eğer orada olursam, sahneye çıkıp seninle dans edeceğim" diye tweet attı. Bu parayla ölçülecek bir şey değil.
George Michael'ı ve Robbie Williams'ı Türkiye'ye getirmeyi çok isterim.

YEMEDİKLERİ AŞEVİNE GİDECEK

14 Mayıs'ta konser verecek olan Aerosmith'in kulis istekleri şöyle:
Konser öncesi ve sonrası kuliste yer alacak tüm mutfak aksesuvarlarının geri dönüşümlü olması grup üyeleri için önem taşıyor. Organik sebzeleri tercih eden grup üyelerinin istek listesinde kereviz, havuç ve zencefil kökü de yer alıyor. Ekip doğal bitki çayları, keçi sütü ve organik bal da istiyor.
Solist Steven Tyler'ın isteklerinden biri de; özel olarak hazırlanacak olan yaban mersinli muffin.
Kulisin sterilize olmasını talep eden grup üyeleri; 12 düzine beyaz banyo havlusu, iki düzine beyaz el havlusu, iki düzine siyah el havlusunun kulislerinde bulunmasını arzu ediyor.
Oldukça duyarlı olan grup, tüketemedikleri gıdaların aş evlerine bağışlanmasını talep ediyor.

KONSER TARİHLERİ

Itzhak Perlman:
29 Nisan-İstanbul Kongre Merkezi
Zbigniew Preisner&Lisa Gerhard: 8 Mayıs-İstanbul Kongre Merkezi
Aerosmith: 14 Mayıs-Maçka Küçükçiftlik Parkı
Justin Timberlake: 26 Mayıs-İTÜ Stadyumu
Andre Rieu: 27 Kasım -Sinan Erdem Arena 29 Kasım- Ülker Sports Arena

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aerosmith'in yaptığı reklama paha biçilmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN