Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anne olmayı isterim ama zamana bıraktım

İşadamı Ali Haydar Bozkurt ile geçtiğimiz yıl evlenen Melike Güner: Çocukları çok seviyorum ama annelik farklı bir sorumluluk. Bu yüzden anne olmayı zamana bıraktım

Giriş Tarihi: 1.5.2014
Oyuncu Melike Güner, Toyota Türkiye Ceo'su Ali Haydar Bozkurt ile evlendikten sonra bir süre ortalıklarda görünmemeyi tercih etti. Aralık ayında tiyatroyla seyirci karşısına dönen ve Yanetki Tiyatrosu'nun sahnelediği 'Tavşan Deliği' oyununda çocuğunu kazada kaybeden 'Beka' isimli bir anneyi oynayan Güner, oyundaki karakterini çok inandırıcı canlandırdığını ve karşılaştığı insanların kendisine "Anne misiniz?" diye sorduğunu söyledi. Ğüner ile yeni oyununu ve özel hayatını konuştuk...

'Tavşan Deliği' oyununa nasıl dahil oldunuz?
Bu oyunda beni final bölümü etkiledi. Oyunun büyük cümleleri yok ama oyuncu olarak parlatılacak bir rol olduğunu düşündüm. Kariyerimdeki seçimler hep ilginç oldu. Tutmaz ama yine de yapmak istiyorum diye girdiğim her iş tutuyor. 'İncir Reçeli' bunun en güzel örneğidir. Bu oyun için de "Kitlelere ulaşmaz ama kendim için yapacağım" dedim. Hiç beklemediğim şekilde olumlu dönüşler alıyorum.

Rolüme çalışırken zorlandım

Oyunda çocuğunu kaybeden bir anneyi oynuyorsunuz. Oynarken ne hissediyorsunuz?
Çok heyecanlanıyorum. Çünkü çok içsel bir karakter. Daha önce oynamadığım bir roldü. Çalışırken zorlanacağımı biliyordum. 'Beka'nın içsel yolculuğunu çıkarmak benim için zor oldu. Altı aylık dönemi bir saatte anlattığımız için o dönüşümlerini yavaş yavaş oynamaya çalıştım.

Hayata 'Beka' ile aynı pencereden mi bakıyorsunuz?
'Beka' acısının kölesi olmuş bir kadın. Atlatılması çok zor bir travma yaşıyor. Rol o kadar inandırıcı oldu ki; izleyenler "Anne misiniz?", tanıyanlar ise "Hamile misin?" diye soruyor.

Peki hamile misiniz?
Öyle bir şey yok.

Anne olmayı istiyor musunuz?
Çocukları çok severim ama annelik çok farklı bir sorumluluk. Doğru zamanda mutlaka olacaktır. Bu yüzden anne olmayı zamana bıraktım.

EVLİLİK HAYATIMI GÜZELLEŞTİRDİ
Yaklaşık 1 yıldır evlisiniz. Hayatınızda neler değişti?
Ali'yle birlikte hayatıma ekstra güzellikler katıldı ama çok şey değişti diyemem. Ben evliliğe çok büyük anlamlar yüklemiyorum. Çok fazla büyütmemek gerekiyor. İnsanın sevdiği biriyle hayatını birleştirmesinden daha doğal ne olabilir?

ARTIK PROJELERDE AĞLAMAK İSTEMİYORUM
Oyunla empati kuran ve ağlayan çok fazla seyirci var. Bunu neye bağlıyorsunuz?
Kazada oğlunu kaybeden bir annenin dramını anlatıyoruz. Çocuk sahibi olanlar daha fazla etkileniyor ama herkes kendinden bir şey yakalıyor.

Yer aldığınız işlerde sürekli ağlayan kadınları oynamaktan sıkıldınız mı?
Aslında komik biriyim ve gülmeyi seviyorum. Normalde de çok fazla ağlamam ama dizilerde ve tiyatroda sürekli bu tür roller geliyor. Artık ağlamaktan usandım, gülüp güldürebileceğim işlerde yer almak istiyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anne olmayı isterim ama zamana bıraktım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN