Türk erkekleri de tasarım ürün seviyor

Giriş Tarihi: 3.5.2014

İnci Deri için hazırladığı koleksiyonla dikkat çeken Niyazi Erdoğan, son dönemde Türk erkeklerinin de moda konusunda daha duyarlı olduğunu ve tasarıma yöneldiğini söylüyor

Mart ayında düzenlenen Mercedes-
Benz Fashion Week Istanbul'da erkek koleksiyonunu tanıtan ve bir kez daha tasarımlarıyla moda meraklılarının gönlünü kazanan Niyazi Erdoğan, son günlerde İnci Deri için hazırladığı erkek ayakkabı koleksiyonuyla kendisinden söz ettiriyor.
Mimarlık eğitiminin ardından modaya el atan ve beğenilen tasarımcılar arasında yer alan Erdoğan ile yeni projelerini ve modayı konuştuk:

'YOKMUŞ' HİSSİ VERİYOR
İnci Deri ile ilk kez 2012 sonbahar-yaz koleksiyonumun tanıtım defilesinde bir araya gelmiştik. Marka, defile için tasarladığım ayakkabıların sponsorluğunu üstlenmişti.
Defileden sonra ayakkabıların da en az koleksiyon kadar ilgi çektiğini gördük ve bu işbirliği sonraki sezonlarda da devam etti.
Niyazi Erdoğan markası, ilk defa 2013 ilkbahar-yaz koleksiyonu ile İnci Deri mağazalarında satılmaya başladı.
İnci Deri için 2014 yazında rahatlığı ön plana çıkardık. Kışın kasvetli havasından kurtulan ve seyahat etmeye başlayan erkeğin ayağında 'yokmuş' hissini yaratacak ve aynı zamanda stilini tamamlayacak ayakkabılar tasarladım.
Erkekleri bu sezon da yine renkli bir yaz bekliyor. Siyahın dışında, bu sezon indigo ve bunun yanında taba, yeşil ve bordoyu ön planda göreceksiniz.
Her ayakkabınız ile takımlayabileceğiniz kemer, cüzdan ve bileklikler hazırladık. Ayrıca çok özel iki postacı çantası da koleksiyonun vazgeçilmezleri olarak öne çıkıyorlar.
Türkiye'de giyimkuşam tarihçesine baktığınızda, erkek kültürü daha eski.
Türk erkeklerinin de giderek tasarım ürünleri ve markaları giymeyi sevdiğini görüyoruz.
Bu, benim gibi erkek tasarımına yönelmiş modacılar için elbette umut vâdediyor.

MODA HEP AKLIMDAYDI
Mercedez-Benz Fashion Week Istanbul'da koleksiyonlarımı tanıtıyorum. Ayrıca hali hazırda dört sezondur İtalya ve Fransa'daki fuarlarda da koleksiyonlarımızı sergiliyorum.
Mimari eğitimi aldım ancak moda tasarımı hep aklımda olan bir şeydi. Hayat beni mimarlık eğitimi almaya sürükledi ancak bu eğitimin şu anda yaptığım işe çok büyük katkısı var.
Koleksiyonumda yer alan parçaları, L'Appart PR Showroom'dan ulaşabilirsiniz.
Giyinirken kendi koleksiyonumdan parçaları, günlük kıyafetlerle bir araya getiriyorum. Özel parçaları kendi koleksiyonumdan giyiyorum. Onun dışındaki günlük parçalar için hazır giyim markaları dahil her yerden alışveriş yapıyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk erkekleri de tasarım ürün seviyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN