5 bin dolar veren herkes 'Toz Bezi'ne ortak oluyor

Giriş Tarihi: 4.5.2014

Ahu Öztürk'ün temizliğe giden teyzesinden yola çıkarak senaryosunu yazdığı 'Toz Bezi' film için internette bir kampanya başlatıldı. Filme şimdiden 5 bin dolar yardım sağlandı

Evlere temizliğe giden ve hayata tutunmaya çalışan iki kadının hikayesini anlatan 'Toz Bezi' filminin çekimlerine 21 Mayıs'ta başlanacak. Filmin senaryosunu evlere temizliğe giden kendi teyzesinden yola çıkarak yazan Ahu Öztürk; filmi tamamlayabilmek için internet üzerinden bir kampanya yürütüyor.

DESTEĞE HEDİYE
Buna göre; filme 10 bin dolar yatıranlar ortak yapımcı, 5 bin dolar yatıranlar ise yardımcı yapımcı oluyor. Filmin çekimlerine katkıda bulunmak isteyenler 5, 50, 100 ya da bin dolar destekte bulunabiliyor. Filme küçük meblağlarla destek olanlara da çeşitli hediyeler veriliyor. Destekçi yapımcıların isimlerine filmin afişinde ve jeneriğinde yer verilecek. Kampanya başlayalı henüz kısa süre olmasına rağmen 13 günde yaklaşık 50 kişiden toplam 5 bin dolar destek geldi. Filme katkı sağlamak isteyenler, 14 Mayıs'a kadar kampanyaya katılabiliyor. Kampanyada hedef; toplam 40 bin dolar toplamak.

BAKANLIK DESTEĞİ
Başrollerini Asiye Dinçsoy, Nazan Kesal ve Serra Yılmaz'ın paylaştığı film için internetten maddi destek aranıyor. Film, Kültür Bakanlığı'ndan da destek aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 bin dolar veren herkes 'Toz Bezi'ne ortak oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN