Okan Kurt'tan iddialara yanıt

Ünlü popçu Demet Akalın'ın eşi Okan Kurt ve ailesinin başının eski ortaklarıyla derde girdiği, ailenin eski ortağı Osman Görgülü'nün; tefecilik, dolandırıcılık, evrakta sahtecilik ve silahla tehdit suçlamaları üzerine mali polisin, Okan Kurt'un babasının şirketine baskın düzenlediği iddiası üzerine Okan Kurt'tan açıklama geldi.

Giriş Tarihi: 5.5.2014 13:46 Güncelleme Tarihi: 5.5.2014 17:25

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ünlü şarkıcı Demet Akalın'ın kayınpederi işadamı Abdi Kurt'un sahibi olduğu şirkete baskın düzenledi.

Kurt ailesinin daha önce de sorun yaşadıkları eski ortakları Osman Görgülü, Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Savcılığı'na 3 gün önce "tefecilik, dolandırıcılık, evrakta sahtecilik ve silahla tehdit" şikayetlerinde bulundu. Görgülü'nün iddiasına göre, Kurt ailesi 30 milyon dolarlık tekstil fabrikasını, 5,5 milyon TL değerindeki arsasını elinden aldı. Bunun yanı sıra kendisinden 17,5 milyon TL'lik senet alındığını, buna karşı kendisine 12,5 milyon TL gönderildiğini iddia etti.

Gelen şikayetler üzerine Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Gaziosmanpaşa 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin arama kararıyla Gaziosmanpaşa'da bulunan Abdi Kurt ve Reşit Kurt'un sahibi oldukları şirkete baskın düzenledi. İki sivil otomobille şirkete gelen polisler suçlamalarla ilgili delil aradı. Polis ayrıca, Görgülü'nün şikayetinde belirttiği ve değerleri milyonlarca lirayı bulan senetlerin de asıllarını inceledi. Bu sırada dışarıda çekim yapan gazeteciler ile fabrikanın yetkilileri arasında tartışma yaşandı. Tartışma, olay yerine polis ekiplerinin gelmesi ile son buldu.

Ünlü şarkıcıya eşi Okan Kurt tarafından hediye edilen lüks cipin de Osman Görgülü'ye ait olduğu Kurt'un, "Cipi Demet'e verelim biraz binsin, hevesini alın demesi üzerine Görgülü'nün de cipi verdiği ancak bir daha geri alamadığı iddia edildi. Söz konusu cip daha önce de şikayet konusu olmuş, Osman Görgülü cipin ortak oldukları şirket üzerine kayıtlı olduğunu ve Demet Akalın'ın beğenmesi üzerine kullanması için kendisine verildiğini söyleyerek geri iade edilmesi yönünde şikayette bulunmuştu.

İddialar üzerine Okan Kurt'un avukatından gelen basın açıklaması ise şöyle:

Son günlerde Müvekkillerim Martaş Group ve şirket ortakları Sayın Abdi Kurt, Sayın Reşit Kurt ve Sayın Eyüp Okan Kurt hakkında basında çıkan "Kurt ailesinin eski ortağı Osman Görgülü'nün tefecilik, dolandırıcılık, evrakta sahtecilik ve silahla tehdit şikâyetleri üzerine İstanbul Mali Şube Polisleri Okan Kurt'un babası Abdi Kurt'un sahibi olduğu 'Martaş' şirketine baskın düzenledi. Osman Görgülü daha öncede ünlü şarkıcı Demet Akalın'ın kullandığı lüks cipin kendisinden gasp edildiğini iddia ederek suç duyurusunda bulunmuştu." yönündeki haberlerle ilgili müvekkillerim hakkında yürütülen itibarsızlaştırma amaçlı iftiranın ortaya çıkması ve gerçeklerin kamuoyu tarafından bilinmesi için bu basın açıklamasını yapmak zarureti doğmuştur.

Öncelikle ifade etmek gerekir ki müvekkillerim ulusal ve uluslararası piyasada başta lojistik olmak üzere, akaryakıt, inşaat ve sigortacılık gibi birçok sektörde ticari iş ve itibar sahibi kişilerdir. Müvekkillerim hakkına yapılan ve haberlere konu sözde şikâyet ve suçlamaların tamamı gerçek dışı ve iftira niteliğinde olup hiç bir delil ve belgeye dayanmamaktadır. Oysa ki müfteri (İftira eden) Osman Görgülü adlı şahıs hakkında "Nitelikli Dolandırıcılık ve Sahte Kimlik Kullanma Suçlarından" Mahkeme kararı mevcut olduğu ve tutuklandığı, "Nitelikli Dolandırıcılık ve Resmi Belgede Sahtecilik" suçundan başka bir Mahkemede şüpheli sıfatıyla yargılandığı ve yurtdışı çıkış yasağı bulunduğu " Hakaret, İşyeri Dokunulmazlığını İhlal, İş ve Çalışma Hürriyetinin İhlali, Birden fazla kişi ile Tehdit, İftira, Başkalarına ait kimlik veya Kimlik Bilgilerini Kullanma" suçlarından hüküm giydiği, pek çok dolandırıcılık olayına karıştığı Mahkeme kararları ve belgelerle sabittir.

Müfteri Osman Görgülü esasen müvekkillerimi dolandırmış olup, basına da "Sülün Osman 2012" haberi ile yansıyan Esenyurt'ta yapılacağı söylenen yaklaşık 2000 dairelik "SamsunTowers" projesinden müvekkillerime daireler satmış, daireleri teslim etmediği gibi vermiş olduğu senetleri de ödemeyerek ortadan kaybolmuştur. Osman Görgülü isimli şahıs Mali Suçlar İle Mücadele Şube Müdürlüğünde şüpheli olarak vermiş olduğu ifadesinde tüm bu beyanlarımızı da ikrar etmiştir .

Müfteri Osman Görgülü müvekkillerim hakkında daha önce de birçok kez benzeri asılsız iftira dolu suçlamalarda bulunmuş, yapılan soruşturmalar neticesinde iftiraya maruz kalan müvekkillerim hakkında herhangi bir suç unsuruna rastlanmayarak takipsizlik kararları verilmiştir.

Söz konusu şahıs hakkında iftira niteliğindeki beyanları için tarafımızdan suç duyurusunda bulunulmuş olup, müvekkillerimi itibarsılaştırmaya yönelik, gerçek dışı ve iftira dolu beyanlarla yapmış oldukları şikâyetin, diğer asılsız şikâyetler gibi takipsizlikle sonuçlanacağına inancımız tamdır.

Saygılarımla ,
Avukat Şenol Çilek

Günaydın twitter

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okan Kurt'tan iddialara yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN