Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anneyle birlikte izlenecek filmler

Giriş Tarihi: 6.5.2014

Filmler hayatımızın parçası... Üzgün olduğumuzda da, keyifli olduğumuzda da onlardan destek alıyoruz. Cosmopolitan dergisi, Anneler Günü için annenizle izleyebileceğiniz filmleri derledi

BEYAZ ZAKKUM

Bir anne ve kızının dramı
Sevgilisini öldürerek hapse giren 'Ingrid' (Michelle Pfeiffer), kızı 'Astrid'i (Alison Lohman) evlatlık verilmek üzere arkasında bırakır. Maalesef kızı, yeni anneler konusunda çok da şanslı olmayacaktır. Bir annenin kızından uzakta olması; kızının hayatı üzerinde bir etkisi olmayacağı anlamına gelmez. 'Ingrid'; kızını yazdığı mektuplarla ruhsal olarak etkilemeye devam eder. Kızının başka bir kadını annesi gibi görmesini kıskanır ve bunu büyük rahatlıkla dile getirir. Bu film, annesinin ruhsal bozukluklarının çocuğu gerçekte nasıl etkilediğinin bir numaralı örneği olarak gösterilebilir.

ADI ÇIKMIŞ


Özel hayatınızı paylaşır mısınız?
PatrIcIa Clarkson'ın Emma Stone'un annesini canlandırdığı 'Adı Çıkmış' isimli filmde; kızıyla konuşurken dilinin ölçüsü olmayan bir anne var. Okulda başka erkeklerle dedikodusu çıkan kızına "Bana da zamanında basit kadın yakıştırması yapmışlardı" dediği sahneyi izleyenler bilir; bu filmde kızıyla konuşurken samimi bir anneyi izliyoruz. Film, "Özel hayatızı annenizle paylaşır mısınız?' sorusuna yanıt arıyor.

YILBAŞI GECESİ


Romantik komedi isteyenlere!
Sarah Jessica Parker'ın 15 yaşında bir kızın (Abigail Breslin) annesini canlandırdığı bu romantik komedi, yılbaşında hoşlandığı erkeği dudaklarından öpmenin planlarını yapan bir genç kızın etrafında dönüyor. Ve tabii ki anne, kızının bir erkeği öpmek için çok küçük olduğunu düşünüyor ve kızını bu fikirden vazgeçirmeye çalışıyor. Amerika, oturduğumuz yerden bize ne kadar ileri görüşlü ve kadın-erkek ilişkileri konusunda rahat gözükse de, aslında durumun pek de öyle olmadığını anlıyoruz.

İKİ KADIN BİR ERKEK


Gerçek babayla gerilim tırmanıyor
Lezbiyen çift 'Nic' (Annette Bening) ve 'Jules'un (Julianne Moore) çocukları, sperm donörü babalarının kimliğini öğrendikten sonra onu daha yakından tanımak için çabalıyorlar. Bu esnada anneleri ise bu durumdan çok da mutlu değil. Aynı zamanda 'Jules'un, gerçek babayla yakınlaşması ise gerilimi iyice tırmandırıyor. Bu filmde birbirine yakın bir aile içinde her bir bireyin fikirlerinin ne derece önemli olduğu ortaya çıkıyor.

PANİK ODASI


Bir anne, kızı için her şeyi yapar
Evin içinde bir panik odası inşa eden anne (Jodie Foster), evlerine hırsız girince şeker hastası kızıyla (Kristen Stewart) odada kilitli kalır. Kızıyla birlikte panik odasına girince hırsızlardan kaçabildiğini zanneden bir annenin, şeker hastası kızının krizi tutunca yaşadığı sıkıntılı durumlar, filmi gerçek bir gerilime dönüştürüyor. Bir annenin çocuğu için neler yapabileceğine, içinden nasıl bir çeşit süper kahraman çıkabildiğine bu filmle tanık oluyoruz.

MATILDA


Telekinetik güç hayatını değiştiriyor
Ailesinin hiç ilgi göstermediği 'Matilda', küçücük haliyle kendi kendine yetmeye çalışırken kendi küçük dünyasını da kurmaktadır. Telekinetik güçlerinin farkına varmasıyla arkadaşlarına yardım edebileceğini de gören küçük kız, aslında hep fark edilme derdi taşımaktadır. 'Matilda', aşağılanan bir çocuğun yaşadıklarının hiç de kolay olmadığını izleyiciye gösteriyor.

BURADAN ÇOK UZAKTA


Erken yaşta olgunlaşan kızın öyküsü
'Anne' (Susan Sarandon) ve kızı (Natalie Portman) yeni bir hayata başlamak üzere Beverly Hills'e gider ve burada yeni bir hayat kurarlar. Kendi çocukluğunu unutup annesini büyüttüğüne inanan bu genç kız, annesinin kontrolünden çıkıp kendi özgürlüğünü ilan etmek de isterken erkenden olgunlaşr. Bu filmde; kendi ihtiyaçlarını ve yaşamını çocuğundan öne koyan bir annenin, çocuğunun erkenden olgunlaşmasına sebep olduğuna tanık oluyoruz.

KÖR NOKTA


Evlat edinen bir ailenin hikayesi
Sandra Bullock'a Oscar getiren 'Kör Nokta' isimli bu film, evlat edinen bir ailenin yaşadıklarını seyirciye gösteriyor. Bir kadın, zenci bir çocuğu alıp evine getiriyor. Kurulu bir düzeni ve iki çocuğu olan bu kadının, bir çocuğu ailesinden biri olarak görmesine ve onun başarılarıyla gerçekten annesiymiş gibi gurur duymasına tanık oluyoruz. Anne olmak için illa biyolojik bir bağ gerekmediği, bu filmin bize gösterdiklerinden sayılabilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anneyle birlikte izlenecek filmler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN